Staniki na śmietniki – lekarze radzą kobietom uwolnić piersi! Odważysz się?

Okazuje się, że stanik nie przynosi kobiecie żadnych korzyści. A nawet wręcz przeciwnie!
Staniki na śmietniki – lekarze radzą kobietom uwolnić piersi! Odważysz się?
16.04.2013

Noszenie stanika to obowiązek każdej eleganckiej i schludnej kobiety. Panie, rezygnujące z tej części garderoby zazwyczaj uważa się za wyzwolone i prowokujące. Jak się jednak okazuje kobiety, które nie noszą staników postępują całkiem słusznie.

Jean-Denis Rouillon, lekarz z University Hospital w Besançon, przez 15 lat badał zmiany zachodzące w piersiach Francuzek w wieku od 18 do 30 roku życia. Podczas swoich obserwacji doszedł do wniosku, że mięśnie pleców pomagające podtrzymać ciężar biustu nie rozwijają się u kobiet, które nie nosiły staników. Z kolei piersi pań niemających w zwyczaju zakładania biustonoszy są bardziej jędrne, a one same mają mniej problemów z utrzymaniem prawidłowej postawy.

-Kobiety nie powinny nosić biustonoszy. Nie zapewniają im żadnych korzyści medycznych, fizjologicznych, czy anatomicznych – stanowczo stwierdził Rouillon.

Wyniki badań lekarza wywołały spore kontrowersje. Panie przyjęły je z nutą podejrzliwości, ale za to mężczyznom pomysł wyzwolenia piersi bardzo przypadł do gustu. Prawda jest jednak taka, że zupełne porzucenie zwyczaju noszenia stanika nie jest możliwe - są pewne sytuacje, w których jego brak jest nieakceptowalny.

Co o tym myślicie? Jesteście w stanie wyjść na ulicę bez biustonosza?

Komentarze (132)

Ocena: 4.97 / 5
Krzysztof (Ocena: 1) 02.07.2016 14:03
Moim zdaniem gdybyście chodziły bez stanika to by jakiś facet mógłby się napalić i byłoby więcej gwałtów wtedy. Nie radzę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2013 15:10
Ja mam 70E i właściwie wstydzę się wyjść bez stanika, mam rozstępy a kiedy mm stanik sa prawie nie widoczne.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 18.04.2013 21:39
Tak na prawdę nie ma co się gorączkować i kłócić bo to zależy od piersi! Dla małych i średnich piersi dobrze jest chodzić bez stanika, ośmielę się stwierdzić, że im większe piersi tym częściej powinno się nosić stanik. Moja mama miała małe piersi, urosły jej dopiero po 2 ciąży, nie nosiła stanika do 20 roku życia, a jak już zaczęła to i tak nie nosiła go cały dzień, najwyżej kilka godzin, a dzisiaj w wieku 40 lat nadal może latem nosić sukienki bez biustonosza i szczerze to jej zazdroszczę, bo ma piękny biust! W ogóle nie zwisły, jędrny, symetryczny i kształtny. Są jednak biusty obfite i te wymagają dobrze dobranego stanika, bo bez tego ani rusz. Duży biust obciąża kręgosłup, jest niewygodny i sprawia ból czy bieganiu, a czasem nawet przy szybkim chodzeniu, dlatego biustonosz to w tym wypadku podstawa niestety.
odpowiedz
anna (Ocena: 5) 18.04.2013 11:06
Pytanie na końcu zabrzmiało dość dziwnie! Przecież chyba kobiety uwielbiają chodzić bez stanika i robią to, a jeśli nie to dlatego, że po prostu im...ciężko! Ja mam nieduży biust (C) i zakładam stanik może z parę razy w miesiącu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.04.2013 21:42
taaaaaaaak? i mamy wygladac jak kobieta w afrykanskich wioskach z cyckami po kolana?nie mowie o malych cyckach bo tu nie ma o czym gadac, ale D bez stanika? Naturalne oczywiscie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo