5 bzdurnych przesądów (o pączkach, egzaminie na prawo jazdy i kawie) - tylko nam nie mów, że w nie wierzysz!)

To nieprawdopodobne, jak bardzo ludzie potrafią być przesądni!
5 bzdurnych przesądów (o pączkach, egzaminie na prawo jazdy i kawie) - tylko nam nie mów, że w nie wierzysz!)
11.03.2013

Kiedy rozbijemy lustro, czeka nas 7 lat nieszczęść. Gdy wstaniemy z łóżka lewą nogą, cały dzień będziemy mieć pecha. Aby nie zapeszyć, musimy odpukać w niemalowane drewno. Te i inne przesądy, w które wierzymy, można wyliczać bez końca. Czy rzeczywiście pomagają odpędzać złe siły i zapewniają szczęście? Niektórzy są przekonani, że tak.

- Postępują tak nie tylko Polacy. W wielu innych krajach ludzie również stosują z pozoru niedorzeczne metody, które nie tylko są w stanie ochronić ich przed niebezpieczeństwem, ale też zapewnić zdrowie i pieniądze – czytamy na serwisie Niewiarygodne.pl.

Oto 5 najbardziej bzdurnych przesądów, w które wierzą ludzie!

Jedzenie pączków w Tłusty Czwartek zapewnia szczęście na cały rok

Ten przesąd wymyślił zapewne jakiś cukiernik, aby podnieść sprzedaż kalorycznej słodkości i zapewnić sobie większe zyski. Mimo to współcześni ludzie (i to dorośli!) wierzą, że zjedzenie przynajmniej jednego pączka w Tłusty Czwartek zapewni im pomyślność na kolejne 12 miesięcy. Jakby tego było mało, niektórzy są przekonani, że im więcej pączków zjedzą tego dnia, tym szybciej uśmiechnie się do nich fortuna! Absurd czy usprawiedliwienie dla obżarstwa?

Leczenie najlepiej zacząć w środę

Jak podaje Richard Webster w „The Encyclopedia of Superstitions” („Encyklopedia przesądów”), najlepszy dzień na rozpoczęcie leczenia to… środa. Jeżeli natomiast chcemy opuścić szpital, najkorzystniej zrobić to w poniedziałek. Dlaczego akurat wtedy? Do końca nie wiadomo, ale podobno zagwarantuje nam to pomyślność kuracji i sprawi, że w najbliższym czasie już do szpitala nie wrócimy.

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, trzeba spiąć włosy

Wkuwanie na pamięć Kodeksu Ruchu Drogowego oraz wykupywanie dodatkowych jazd doszkalających nie zda się na nic, jeśli na egzamin przyjdziemy z rozpuszczonymi włosami. To oczywiście absurd, ale i tak niektóre kobiety w ten przesąd wierzą.

Słodzona kawa przynosi szczęście i pieniądze

Choć trudno w to uwierzyć, Brazylijczycy są święcie przekonani, że sypanie cukru do szklanki przed nalaniem kawy, przyniesie im szczęście. Jeśli na powierzchni napoju pojawią się dodatkowo bąbelki, kawosz może spodziewać się w rychłym czasie porządnego zastrzyku gotówki. Ale uwaga! Pieniądze trafią do jego kieszeni dopiero wówczas, gdy zbierze bąbelki łyżką i je… połknie.

Zdjęcie potrafi przepowiedzieć naszą śmierć

Na koniec przesąd, który co prawda nie mówi o przynoszeniu szczęścia, ale za to bez wątpienia należy do najbardziej mrocznych zabobonów. Otóż mieszkańcy Japonii są przekonani, że jeśli kiedykolwiek fotograf zrobi zdjęcie 3 osób jednocześnie, to ta, która będzie w środku, umrze jako pierwsza.

A Wy w jakie przesądy wierzycie, drogie dziewczyny?

Źródło: Niewiarygodne.pl

Polecane wideo

Komentarze (89)

Ocena: 5 / 5
po pierwsze (Ocena: 5) 16.03.2013 12:18
Pierwszy raz słyszę, że jedzenie pączków w tłusty czwartek daje szczęście. Raczej chodzi o to, że w następną środę (popielec) zaczyna sie post, a tłusty czwartek jest jeszcze w karnawale, i sa to ostatki, żeby się najeść do syta itd...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2013 10:27
Wyglądają na wymyślone na poczekaniu. łykać bąbelki z kawy? jeżeli w ustach nie pękną-bekanie lub bąki gwarantowane-wielkie szczęście. W tłusty czwartek jadłam pączki, bo nigdzie w okolicy rogalików z czekoladą i innych rzeczy na śniadanie, nie można było kupić. Azjaci mają swój świat. Prawo jazdy? nic mi nie wiadomo, miałam rozpuszczone włosy i zdałam (nie za pierwszym razem, ale zdałam). Codziennie rozsypie mi się troszę ziarenek soli, przy malowaniu pokoju przechodziłam pod drabiną, często siedzę na "rogu" stołu i lubie to miejsce, bo wszystkich rozmówców widzę, noszę w piątki i nie tylko, czerwone ubrania(podobno dzi**ki tak noszą czerwone ciuchy w piątek), jestem blondynką i kończę studia, często jem potrawy mięsne w "zwykły" piątek(nie święto). I JESTEM SZCZĘŚLIWA :)
zobacz odpowiedzi (1)
TwinSisters (Ocena: 5) 11.03.2013 20:10
Hej ;) Wpadajcie na LOURDESS .blog. pl > nowe ciuchy do kupienia > niskie ceny . bluzka z flagą brytyjską , bokserka w kwiatuszki , bluzka z falbankami i inne . PRZESYŁKA DARMOWA.! zapraszamy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2013 17:24
Nie słyszałam o żadnym z nich wcześniej! Żadnym!
zobacz odpowiedzi (3)
anonimka (Ocena: 5) 11.03.2013 15:38
Pff ja miałam rozpuszczone włosy na egzaminie, są długie i non stop poprawialam i mimo to zdałam za 1 razem ! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie