Bajki dla dzieci… o gejowskiej rodzinie

Mają uczyć dzieci tolerancji. Na pomysł sprowadzenia książek do Polski wpadł Robert Biedroń z Kampanii przeciw Homofobii.
Bajki dla dzieci… o gejowskiej rodzinie
20.11.2008

Robert Biedroń chce na początek wprowadzić na polski rynek bajkę „And Tango Make Three", która opowiada historię dwóch zakochanych w sobie pingwinów - samców. Roy i Silo znajdują pewnego dnia jajo, wysiadują je, a potem wspólnie wychowują maleństwo - samiczkę, Tango. Jest to oparta na faktach historia z nowojorskiego ZOO.

Uczenie tolerancji poprzez popularne wśród małych dzieci bajki, jednych oburza, a według drugich może być szkołą poszanowania odmienności.

„To przypomina zepsucie z czasów starożytnego Rzymu" - atakuje prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog z Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu.

„dzieci karmione homoseksualną strawą w bajkach będą w dorosłym życiu bardziej tolerancyjne wobec mniejszości. I z pewnością nie przybędzie nam gejów" - kontratakuje i uspokaja prof. Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego („Polska The Times").

Pilotażowy program bajek uczących tolerancji wprowadził do szkół brytyjski rząd.

Według psychologa, Janusza Czapińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego, Polska nie jest jeszcze gotowa na tego typu inicjatywy i ich twórcy muszą się liczyć z dużym oporem społecznym. Trudno też będzie zainteresować czytelników taką tematyką.

Bajki muszą spełniać jeden podstawowy warunek - uczyć tolerancji bez namawiania do zachowań homoseksualnych. Różnicę wyjaśnia Iza Franckiewicz, socjolog z Uniwersytetu Łódzkiego:

„Jeśli bajka będzie dla dzieci takim wzorem do życia w homoseksualnym związku, to źle, że się w ogóle ukazuje. Ale jeżeli pokaże dzieciom, że oprócz tradycyjnych rodzin są jeszcze związki tworzone przez osoby tej samej płci i że nie są one w niczym gorsze, to spełni swoją wychowawczą funkcję".

dzieci, które od wczesnych lat życia będą uczone poszanowania dla innych, wykażą się podobnymi zachowaniami w dorosłym życiu. Psychologowie nie mają co do tego wątpliwości. Trzeba tylko podać najmłodszym te informacje w odpowiedniej formie, tak aby nie wyrządzić im żadnej krzywdy.

Polecane wideo

Komentarze (291)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2009 14:40
Hm, wg mnie homofobia nie jest zła. Ci ludzie dbają o to, żeby anormalnych zjawisk w społeczeństwie było mniej. I to nie ma nic wspólnego z tolerancją lub jej brakiem. Homoseksualizm niestety nie jest czymś normalnym, ot co.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2008 13:57
pozwolmy ludziom kochac tak jak chcą. żałuje ze musze zyc w tak cholernie nietolerancyjnym kraju, w ktorym tepi sie przejawy mniejszosci.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2008 23:12
Po komentarzach co poniektorych osob wnioskuje ze wazniejsze jest dla nich "co ludzie powiedza" i tzw"tradycja i narmalnosc" niz szczescie bliskich. Gdyby w przyszlosci moj syn przyszedl do mnie i przedstawil swojego chlopaka a ja bym widziala ze jest z nim szczesliwy, cieszylabym sie razem z nim. na pewno nigdy bym go nie zostawila. homofobia to nic innego jak kompleks kastracyjny. Dla mnie nie ma nic bardziej żałosnego niż pseudotwardziele, którzy muszą się otaczać gadżetami symbolizującymi męskość, żeby sobie podbić ego i za najgorsza obelge jaka mozna im lub komus zazucic jest "pedal". Żenada...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2008 21:30
O MATKO trzeba chyba już lecieć na marsa jak czytam wypowiedzi to boję się co będzie za 10 - 20 lat facet to facet a kobieta to kobieta i tak ma być matka to matka ojciec to ojciec i finito teraz mamy pingwinki z za 10 lat syn ci oświadczy ze ma chłopaka itd a jak coś powiesz to cię postawi przed sądem za znieważenie reszty szkoda pisać na takie tematy nawet nie powinno się nawet dyskutować patrzymy na anglię itd bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma poczekamy jak będziecie śpiewać jak u nas to wejdzie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.12.2008 21:15
Przerażające..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie