Bieda zagląda do naszych garnków! Na czym Polacy muszą oszczędzać? (To naprawde smutne...)

W lodówkach Polaków pozostało już tylko światełko. I jak tu żyć?
Bieda zagląda do naszych garnków! Na czym Polacy muszą oszczędzać? (To naprawde smutne...)
15.02.2013

Jeżeli ktoś nie wierzy, że kryzys gospodarczy na dobre zagościł w naszym kraju, niech zajrzy do kuchni przeciętnej polskiej rodziny. W wielu biedniejszych domach szafki i półki przeznaczone na żywność od kilku miesięcy świecą pustkami.

Ludzie, którzy żyją od pierwszego do pierwszego, oszczędzają już dosłownie na wszystkim. Według najnowszych danych GUS, w pierwszych trzech kwartałach 2012 roku konsumpcja wielu podstawowych produktów żywnościowych drastycznie zmalała – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Czego najczęściej odmawiają sobie Polacy? Okazuje się, że wcale nie chodzi tutaj o spadek zainteresowania jakimiś smakowitymi delikatesami. Nasi rodacy z miesiąca na miesiąc kupują coraz mniej pieczywa, ziemniaków, ryżu oraz przetworów rybnych.

To wstrząsające, że wielu z nas nie stać nawet na takie podstawowe produkty. Jest jednak i jasna strona tej sytuacji. Specjaliści zauważyli, że w dobie kryzysu Polacy przestali wreszcie tak strasznie marnować jedzenie, bo coraz rzadziej ląduje ono w koszu...

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
maria wesoła (Ocena: 5) 18.02.2013 14:12
Ej, a ile zarabia "dziennikarz" ( czy jak to nazwać) papilot.pl? Bo gdyby domy budowali ludzie tak wykształceni do budowania, jak te ćwierćmózgi do pisania (na portalach dla plebsu), to byśmy mieszkali w dup*e.
odpowiedz
maria wesoła (Ocena: 5) 18.02.2013 14:06
To do roboty, ku! lol. Wiarygodny Papilot, rotfl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2013 22:40
hahahahaha jakie bzdury!
odpowiedz
k (Ocena: 5) 15.02.2013 21:54
w czasach kryzysu spożycie produktów podstawowych jak pieczywa, ziemniaków i ryżu WZRASTA bo ludzie rezygnują z lepszych rzeczy i kupują takie właśnie tańsze. mniejsze spożycie świadczy raczej o bogaceniu się społeczeństwa. nauczcie się podstaw ekonomii!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.02.2013 20:57
Masz jakiś rpoblem? Nie zaliczam się do "biednej patologii" a ostatnio też ie miałam wraz z rodziną co jeść. Jeśli jesteś tak wspaniale inteligentna to zastanawiaj się nad znaczeniem słów, bo w biednych patologiach zawsze oszczędzają na jedzeniu i są przyzwyczajeni.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo