Polacy masowo oblewają nowy egzamin na prawo jazdy (Zdawalność spadła z 75 do 20 procent!)

Czy da się w ogóle napisać pozytywnie te testy?
Polacy masowo oblewają nowy egzamin na prawo jazdy (Zdawalność spadła z 75 do 20 procent!)
29.01.2013

Nowe egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy obowiązują od 19 stycznia 2013 roku. Wiele osób dwoiło się i troiło, aby zdać testy jeszcze przed tym terminem. Komu się udało, może mówić o wielkim szczęściu, bo nowy sposób egzaminowania kursantów to już nie przelewki.

Jak wynika z ogólnych statystyk, zdawalność egzaminów teoretycznych spadła z 75 do 20 procent. Przy kasach stoją tłumy osób, którym się nie powiodło, więc muszą zdawać po raz kolejny – czytamy w serwisie polskieradio.pl.

O tym, jak ciężko jest napisać pozytywnie nowe testy przekonała się również grupa dziennikarzy oraz dyrektor zielonogórskiego oddziału WORD – wszyscy oczywiście oblali.

Dlaczego Polacy nie potrafią poradzić sobie z obowiązującymi obecnie pytaniami? Niektórzy specjaliści tłumaczą, że to wina nowego sposobu oceniania – teraz za każdą odpowiedź dostaje się określoną liczbę punktów. Inni twierdzą z kolei, że zdający popełniają tak dużo błędów, ponieważ nie potrafią jeszcze uczyć się do nowych testów. Tutaj nie jest już możliwe wykucie pytań na pamięć…

A Wy, drogie Papilotki, co myślicie o nowym egzaminie na prawo jazdy? Czy któraś z Was już go zdawała?

Komentarze (137)

Ocena: 4.96 / 5
janek (Ocena: 4) 16.08.2017 17:46
w warszawie polecam kurs na prawo jazdy w szkole www.expert-szkola.pl
odpowiedz
nevermindxo (Ocena: 1) 25.05.2015 14:08
Ja egzamin teoretyczny zdalam za pierwszym razem. A to wszystko zasluga plyty i ksiazki. Na wyklady nie chodzilam poniewaz godziny pracy mi na to nie pozwalaly. Da sie? Da sie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.05.2015 10:37
Na pewno zgadzam sie co do szkoły OES w Krakowie. Sama robiłam tutaj kurs na kat B i tak bardzo sie ciesze ze własnie dzieki nim udało mi sie zdać za pierwszym razem.
odpowiedz
antek (Ocena: 5) 24.11.2014 23:39
Po chu.. Sie wypowiadają tu ludzie co zrobią jeden test z płyty do nauki i trafia na proste pytania w Wordzie masz tysiąc razy odbiegające pytania od tych na płycie, i jeszcze wielkie cwaniakowanie ze trzeba trochę zasad poznać żeby jezdzic a tak naprawde to większość co sie tu wypowiada to zero pojecia o jeździe i co dopiero o doświadczeniu, maja rok albo dwa lata prawko i wielkie cwaniactwo czego to on juz by nie zrobił i jak to umie juz jezdzic a tak naprawdę to same slimoki bez pojecia.
odpowiedz
hanz3335 (Ocena: 5) 14.07.2014 21:03
Wszyscy w Polsce powinie nie przystępować do egzaminów przez rok to może ci debilni politycy co rządzą tym krajem zaczęli by kumać jak by wszystkie WORD musieli pozamykać.Bo tych kretynów co wymyślili te nowe przepisy należało by zamknąć u czubków.Ale jaka władza taki kraj.Niech robią tak dalej a wszyscy zwieją od tych debili.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo