Obuwnicze ciekawostki: Co ile tygodni kupujemy nowe buty? Jaką wysokość obcasa wybieramy najczęściej?

Podejście kobiet do kwestii obuwia zależy od ich narodowości.
Obuwnicze ciekawostki: Co ile tygodni kupujemy nowe buty? Jaką wysokość obcasa wybieramy najczęściej?
21.01.2013

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, jak często my, kobiety, kupujemy buty? Czym się kierujemy przy ich wyborze? Albo jaką wysokość obcasa nosimy najczęściej?

Właśnie na te i kilka innych, nie mniej interesujących pytań, odpowiada ogólnoeuropejskie badanie konsumenckie, przeprowadzone przez internetowy sklep Sarenza. Oto wyniki sondażu!

sondaż sarenza

Zdecydowana większość Polek przeznacza na jedną parę butów mniej niż 200 zł. Nie ma się temu co dziwić, wysokość naszych zarobków pozostawia przecież sporo do życzenia. Dla porównania – Włoszki wydają na buty każdorazowo ponad 600 zł.

sondaż sarenza

Przecenione buty kupuje co drugi mieszkaniec Włoch i Hiszpanii. Z kolei Niemcy i Brytyjczycy robią zakupy obuwnicze tylko wtedy, kiedy mają taką zachciankę. Wyprzedaż niekoniecznie musi stanowić dla nich zachętę do shoppingu. A jak jest z naszymi rodakami? Otóż co trzeci polski konsument kupuje buty zazwyczaj na początku nowego sezonu.

sondaż sarenza

Kobiety z Polski bardziej cenią wygodę butów, niż ich wygląd. Brytyjkom z kolei bardziej zależy na pięknej oprawie, niż jakości wykonania.

sondaż sarenza

Włoszki i Brytyjki uwielbiają rzucać się w oczy – jeśli kupują szpilki, to wyłącznie na minimum 10 centymetrowym obcasie. Polki preferują obcasy 7-10 centymetrowe, a Holenderki i Niemki – 3 centymetrowe.

sondaż sarenza

Sondaż wykazał również, że kobiety z Europy przywiązują do obuwia większą wagę, niż mężczyźni. Podobno – w przeciwieństwie do panów – wyjątkowo dbamy o nasze buty, a poza tym uważamy je za najważniejszy element stylizacji.

Zgadzacie się z wynikami ankiety?

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
1234 (Ocena: 5) 23.01.2013 12:03
Jak ja uwielbiam te stereotypy papilota! Żałosne są! Zgrabna, zadbana kobieta pracująca w biurze przy komputerku, przeglądająca kobiece portale, wychodząca z przyjaciółkami na zakupy do drogich sklepów... Jeb a n y papilocie stwórz w końcu jeden artykuł, który zgadzałby się z rzeczywistością!!
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 23.01.2013 10:19
Chyba od 15 lat nie miałam butów tańszych niż 200 zł.
odpowiedz
dodsab (Ocena: 5) 22.01.2013 11:29
za 600zł mogę kupić 6-10 par butów i chodzić w nich na zmianę, niż kupić jedną i chodzić codziennie w tych samych... zniszczą się, to przynajmniej nie będzie mi żal, bo mam inne...
odpowiedz
A (Ocena: 5) 21.01.2013 22:50
w Polsce jest inaczej niz za granica. wloszki moga wydac 600 zl bo na przeliczenie jest to tylko 150 euro czyli 3 dniowki jak nie dwie zalezy gdzie kto pracuje. ja buty kupuje jak mi sie zachce czasem bywa ze i 2 razy w tygodniu czasem tansze a czasem i drozsze. ale to zalezy od kultury i miejsca zamieszkania. a w Polsce raczej butow sie nie kupuje jak sie zachce.
odpowiedz
Izzz (Ocena: 5) 21.01.2013 22:20
GLANY!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo