Farba do włosów lekarstwem na niepowodzenia?

Uwielbiamy tego rodzaju eksperymenty! Naukowcy tym razem przebadali kobiety pod kątem zmian koloru włosów i nabywania pewności siebie, dostarczając nam powodów do radości.
Farba do włosów lekarstwem na niepowodzenia?
14.11.2008

Jesteś kobietą i wiesz, że drzemie w tobie siła, ale nie potrafisz wyrażać swoich potrzeb, nie układa ci się z partnerem, jesteś niezadowolona z pracy? Szukasz rozwiązania? Naukowcy z Nottingham Trent University radzą - ufarbuj włosy!

Przeprowadzili oni eksperyment na grupie kobiet w wieku od 25 do 66 lat, które chciały coś zmienić w swoim wyglądzie, poeksperymentować z wizerunkiem, poczuć się lepiej we własnej skórze. Naukowcy zgodnie stwierdzili, że te z pań, które dokonały drastycznej zmiany koloru (z brunetek przeistoczyły się w blondynki i odwrotnie), stały się dużo bardziej pewne siebie i atrakcyjniejsze seksualnie. Dotychczas ciche, ciężko znoszące krytykę kobiety stały się zbuntowane, kreatywne i asertywne. 50% z nich przyznało, że po koloryzacji nie byłoby dla nich problemem wystąpienie publiczne, zatańczenie lub zaśpiewanie przed obcymi ludźmi. Zaczęły lepiej radzić sobie w pracy, broniły swoich interesów, otwarcie prosiły szefa o urlop lub podwyżkę.

Badanie dowiodło także, że panie, pragnące zmienić coś w swoim wyglądzie przy pomocy farby, najchętniej sięgają po odcienie blondu lub jasnego, orzechowego brązu. Najrzadziej zdarzają się amatorki głębokiej czerni.

A wam, czy zdarzyło się dokonać drastycznej zmiany koloru włosów? Czy czułyście się wtedy bardziej pewne siebie?

Polecane wideo

Komentarze (163)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2012 23:14
Ja teraz zamierzam zejść z czarnego na taki pdoobny rudy tylko troche jaśniejszy ^^ jak macie ochotę zapraszam xkarolek.blogspot.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2011 18:27
Miałam czerwone włosy później blond, pomarańczowe, i teraz czerwone, i nawet bez tych eksperymentów byłam pewna siebie :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2011 22:37
Ja miałam włosy niebieskie, zielone, różowe, czarne, blond a teraz mam czerwone:) Ci naukowcy maja rację... kiedyś byłam szarą myszką, a teraz jestem bardzo pewna siebie;):)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.07.2009 22:18
Ja kiedyś byłam nieśmiałą brunetką i w dodatku brzydką :( Kiedyś mama mi robiła blond pasemka i strasznie się z nimi męczyła, po czym okazało się że te "pasemka" zafarbowały mi całe włosy :) Od tamtej pory czuję się bardziej atrakcyjna i pewna siebie :D Niedługo zamierzam zafarbować się na rudo (coś podobnego jak ta pani na zdjęciu :)) Pozdrawiam serdecznie, Ola :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2009 23:23
Ta kobieta ze zdjecia ma przepiękne włosy <zakochany> Ja tez takie chcę!!! Tylko, że raczej nawet fryzjerka nie jest w stanie stworzyć na mojej głowie takiego cuda... ;(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie