Już niedługo będzie można zacząć studia od III roku! (Ułatwienie dla tych, co zrobili karierę bez dyplomu)

To nie jedyny pomysł, który planuje wcielić w życie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Już niedługo będzie można zacząć studia od III roku! (Ułatwienie dla tych, co zrobili karierę bez dyplomu)
09.01.2013

Pięć, sześć lat studiów to kawał życia, zwłaszcza dla osób, które nie rozpoczynają edukacji wyższej zaraz po maturze, lecz nieco później. Na szczęście, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje wprowadzić spore udogodnienia dla wszystkich „spóźnionych żaków”.

Zgodnie z nowym projektem, osoby, które skończyły 25 lat i mają już pewne doświadczenie zawodowe mogą zostać przyjęci od razu na drugi bądź trzeci rok studiów. Co więcej, nie musieliby oni chodzić na wszystkie zajęcia, lecz od razu przystępować do egzaminów – podaje Sfora.pl.

To jednak nie wszystkie zmiany, które być może wejdą w życie już w nowym roku akademickim. Ministerstwo chce również upublicznić specjalną listę uczelni, które niewłaściwe realizują program. To byłaby istotna wskazówka dla wszystkich młodych ludzi, którzy mają jeszcze przed sobą wybór szkoły wyższej.

Polecane wideo

Komentarze (80)

Ocena: 5 / 5
LookAss (Ocena: 5) 11.10.2013 11:26
Wreszcie coś dla mnie. Uwielbiam wiedzę. Dużą wiedzę i nie tylko po to, by iść do pracy. Chciałbym jednak za te umiejętności/wiedzę dostawać jakiś papier, ale jakbym miał siedzieć na każdym kierunku po 5 lat to ja dziękuję. Wgl myślę, że wystarczy mi iść na te zajęcia, których trudniej się uczę, a reszte zrobić samemu - czemu nie jak daje rade :) - podaliby mi materiał ja go wchłonę i do egzaminu :D nie mogę się doczekać tych zmian
odpowiedz
Marcin (Ocena: 5) 21.06.2013 18:25
I jak , czy już coś wiadomo o zmianach. Jak tak to proszę o szczegóły na meila marynarz@autograf.pl
odpowiedz
Alina (Ocena: 5) 18.01.2013 01:56
Studia moze skonczyk teraz kazdy a do roboty nie ma nikomu. heh studenciaki
odpowiedz
paweł (Ocena: 5) 15.01.2013 09:26
Czy ktoś wie gdzie można uzyskać więcej informacji o tym ,na jakich uczelniach i na jakich kierunkach będzie można w tym trybie studiować? I jakie warunki musi spełnić kandydat aby dostać się np.na budownictwo pierwszego stopnia ,oprócz 25 lat i posiadania świadectwa dojrzałości?
odpowiedz
że co???? (Ocena: 5) 12.01.2013 10:54
I teraz zamiast iść od razu na studia to wszyscy będą czekać do 25 lat żeby szybko zrobić studia..... pomysłowe.... i zamiast siedzieć i tracić czas na wykładach od razu tylko wpadać na sesje:P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie