Fałszywe `made in Italy` & inne oszustwa na metkach: Po czym poznać, że ubranie naprawdę jest luksusowe?

Zobacz, jak nieuczciwi są wobec klientów producenci ciuchów.
Fałszywe `made in Italy` & inne oszustwa na metkach: Po czym poznać, że ubranie naprawdę jest luksusowe?
31.12.2012

Gdybyś zajrzała teraz do swojej szafy i dokładnie sprawdziła, co widnieje na metkach twoich ubrań, ile z nich miałoby napis „Made in China”? Prawdopodobnie większość. Niestety, nawet kupowanie garderoby w popularnych sklepach nie zagwarantuje nam, że dany strój został wyprodukowany z należytą starannością, a nie w chińskiej fabryce. Co więcej – również metka sugerująca, że nasza kreacja powstała np. w Europie, wcale nie musi o tym świadczyć!

Uważać trzeba zwłaszcza na towary z Włoch. - Dobrą jakość produktu widać na pierwszy rzut oka - materiały najwyższej jakości, estetyczne, perfekcyjne wykończenia, to wszystko elementy składowe luksusowych produktów. Niestety, nie wszystko z metką „Made in Italy”, faktycznie wyrabiane jest we Włoszech – czytamy na serwisie dziennik.pl.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ tamtejsze przepisy etykietowania produktu pozostawiają wiele do życzenia. W Ameryce na przykład, aby ubranie mogło mieć doszytą metkę „Made in USA”, musi być w całości wyprodukowane w Stanach. Włoskiej odzieży reguła ta już nie dotyczy. - Marka może posłużyć się etykietą „Made in Italy” nawet jeśli w dużej mierze produkt został wykonany np. w Chinach, a jedynie guziki czy zamki zostały doszyte we Włoszech – dodaje portal.

Komentarze (13)

Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 3) 04.07.2016 03:35
W Polsce sa te same przepisy od dawna!!! zszywasz rekawy czy guziki i dajesz zrobione w UE...hehehe...
odpowiedz
pola (Ocena: 5) 10.01.2013 10:04
Problem jest w tym, że u nas i nie ważne jaki to sklep i gdzie ciuchy zostały wyprodukowane jakość jest bardzo kiepska. Pojedziesz do Londynu czy Madrytu i w tej samej sieci możesz kupić super jakości towar. Nie to co w Polsce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2013 15:45
Luksus jest taki źe płacisz za nazwisko projektanta a nie za jakość. Jak ja widzę nieraz ceny ciuchów od polskich pseudo projektantów to nóż się w kieszeni otwiera, np takie szmaty od Kupisza a ceny jak z kosomosu. Jakość tych ubrań nie odbiega nie raz od tych sprzedawanych w małych sklepikach odzieżowych, a oni tu sobie cenie zawyżają nawet 1000% krotnie. I za co? Za design który niejednokrotnie jest powielany masowo. Ale na czymś trzeb zarabiać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2013 10:41
Papilocie!! Dałeś chyba zły tytuł bo chyba każdego przyciągnęła ta cześć : " Po czym poznać, że ubranie naprawdę jest luksusowe?"
odpowiedz
Cocossa (Ocena: 5) 31.12.2012 16:43
Po cenie ;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo