Noworoczne postanowienia Polaków: Czego chcemy od życia, co chcemy osiągnąć w tym roku?

Z 2013 rokiem wiążemy ogromne nadzieje.
Noworoczne postanowienia Polaków: Czego chcemy od życia, co chcemy osiągnąć w tym roku?
02.01.2013

Zacząć ćwiczyć i ograniczyć słodycze”, „Być szczęśliwym”, „Być lepiej zorganizowaną”, „Żyć pełnią życia”, „Schudnąć”, „Nie użalać się nad sobą”, „Nauczyć się mówić nie!”, „Znaleźć fajną pracę”, „Czytać więcej książek”… Lista naszych postanowień na 2013 rok jest bardzo długa.

Ranking noworocznych życzeń opublikowany na stronie internetowej postanowienianoworoczne.pl pokazuje jednak pewną ciekawą prawidłowość. Chociaż my, Polacy, uwielbiamy planować zmiany, a snucie pełnych nadziei postanowień wychodzi nam rewelacyjnie, to w rzeczywistości większość z nas co roku skupia się jedynie na utartych frazesach, obietnicach, których tak naprawdę nie jesteśmy w stanie dotrzymać.

Weźmy chociażby pod lupę często wymieniane przez nas postanowienia jakimi są odchudzanie i podjęcie aktywności fizycznej. Takie szlachetne obietnice zwykle pojawiają się tuż po świątecznym obżarstwie, kiedy to zaczynają dręczyć nas niemiłosierne wyrzuty sumienia, zwłaszcza gdy pomyślimy o sylwestrowej imprezie. Niestety, zwykle są to jedynie słowa rzucone na wiatr. Jak wynika z badań socjologów, postanowień związanych z dietą i zdrowym odżywianiem dotrzymuje zaledwie 20 procent osób. Pozostali rezygnują po kilku tygodniach lub zniechęcają się już na samym wstępie.

Co więc powinniśmy zrobić, aby nasze noworoczne plany nie okazały się jedynie pustym frazesem? Według psychologów, problem tkwi w ich nieprawidłowym sformułowaniu. To nie mogą jedynie puste hasła, nierealne marzenia. Stawiajmy sobie konkretne cele, do których będziemy dążyć metodą małych kroczków…

Polecane wideo

Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
Ewe (Ocena: 5) 04.01.2013 10:39
Ja mam postanowienie żeby w końcu zacząć robić to co lubię. Skończyłam studia i pracuję, ale nie daje mi to satysfakcji. Już w zeszłym roku miałam się zapisać do progresu, do szkoły policealnej na wizaż i stylizację, ale wiadomo jak to jest. Zawsze coś... w tym roku chcę już zrobić to na 100% i w tym kierunku dalej iść i się rozwijać.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2013 20:47
Ja nie mam żadnych postanowien
odpowiedz
Asss (Ocena: 5) 02.01.2013 19:29
Moim postanowieniem rocznym, jest znalezienie celu w zyciu, bynajmniej jakiegos punktu zaczepienia badz poskladania mojego zycia do kupy, ale wiadomo jak to jest zyje sie dniem dzisiejszym, a zazwyczaj wszystkiego plany i postanowienia ch** szczela. I tyle :) Powodzenia wszystkim wytrwalym :) I szczesliwego Nowego Roku
odpowiedz
Ela UK (Ocena: 5) 02.01.2013 16:45
Chcę w tym roku zdać prawo jazdy w Londynie i znaleźć lepszą pracę...
odpowiedz
zjarana (Ocena: 5) 02.01.2013 16:10
A ja to wszytko mam gdzies co roku to samo bzdury i tyle ;D żadna z was od siedzenia tutaj nie schudnie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie