SYLWESTER: Jak pić, żeby mieć doskonały nastrój i nie cierpieć z powodu kaca w Nowy Rok?

Garść prostych zasad, o których musisz pamiętać na imprezie.
SYLWESTER: Jak pić, żeby mieć doskonały nastrój i nie cierpieć z powodu kaca w Nowy Rok?
29.12.2012

Kiedy szykujemy się na imprezę Sylwestrową, nie myślimy raczej o tym, co będzie działo się nad ranem. W tę wyjątkową noc w roku liczy się przede wszystkim dobra zabawa, w którą wpisany jest oczywiście lejący się strumieniami alkohol. Opamiętanie przychodzi zwykle dopiero na drugi dzień. Wtedy jednak jest już stanowczo za późno, aby uniknąć kaca giganta...

Z posylwestrowym bólem głowy należy zacząć walczyć jeszcze przed wyjściem na imprezę! Oto kilka prostych czynności, które powinnaś wykonać zanim udasz się na powitanie Nowego Roku.

Szampan

Po pierwsze: Dobrze się wyśpij. Tylko wypoczęty i w pełni zregenerowany organizm będzie w stanie poradzić sobie z dużą ilością procentów.

Po drugie: Dotleń się! Idź na spacer, pobiegaj po parku. Chodzi o to, abyś zafundowała sobie lekki wysiłek, który jak nic innego doda ci energii i sił do całonocnego imprezowania.

Po trzecie: Zjedz pożywny, bogaty w białko i tłuszcze posiłek oraz wypij szklankę mleka.

Po czwarte: Godzinę przed wyjściem na imprezę, wypij wodę mineralną z tabletką musującą (Litrosal, Plusssz Multiwitamina)

Po piąte: Przed i w czasie imprezy, pij dużo niegazowanej wody mineralnej.

Szampan

Jak postępować w trakcie zabawy?

- Pij około 1 drinka na godzinę. W takim czasie wątroba rozkłada alkohol.

- Wybieraj jasne alkohole – białe wina, wódkę albo jasne piwa. Im ciemniejszy alkohol, tym większy ból głowy następnego dnia.

- Każdą alkoholową kolejkę popijaj lekkim sokiem z witaminą C – np. z czarną porzeczką. Zapomnij o napojach gazowanych!

- Nie rezygnuj z tańca. Szaleństwa na parkiecie pozwolą ci szybciej przetrawić wypite procenty i wydalić je z organizmu.

- Jesteś palaczką? Nie sięgaj po papierosy podczas imprezy! Nikotyna to najlepszy przyjaciel porannych dolegliwości, w tym również i migreny!

- Przed snem wypij 3 szklanki wody mineralnej, zażyj witaminę C. Pomocny będzie również napój izotoniczny.

Szampan

Co zrobić, gdy w Nowy Rok obudzisz się z bólem głowy?

Przede wszystkim pamiętaj, że zatrucie alkoholowe leczymy wypłukiwaniem alkoholu z organizmu. Dlatego pij jak najwięcej mineralnej, niegazowanej wody i regularnie opróżniaj pęcherz. Sekretem osób, które musiały sobie poradzić z kacem, jest sok z ogórków kiszonych, jajecznica, herbata z dużą ilością soku z cytryny i – opcjonalnie – miodem, sok pomidorowy czy banany.

Jednym ze sprawdzonych sposobów na kaca jest również kefir – gasi pragnienie i posiada właściwości zdrowotne, które pozwolą ci wrócić do pełni sił. Pomaga również przyswoić cukry, które po zakrapianej imprezie muszą zostać uzupełnione. Ostrożnie jednak ze środkami typu Alka-Setzer czy Alka-Prim: mogą nadwyrężyć podrażnioną śluzówkę żołądka.

Dobrą metodą są również prysznice – na przemian zimny i gorący. Ciepła woda rozluźnia mięśnie i ułatwia zasypianie, a zimna usuwa zmęczenie i daje orzeźwienie.

Polecane wideo

Komentarze (30)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2012 17:18
miłej zabawy dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!! i trzymajcie kciuki za moją imprezę...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2012 15:28
zastosuję dziś wszystkie porady :) Mam nadzieję że coś dadzą
odpowiedz
xs (Ocena: 5) 30.12.2012 22:35
"Jesteś palaczką? Nie sięgaj po papierosy podczas imprezy!" HIT ROKU
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2012 19:49
najlepsze na kaca jest powietrze z materaca! :D
odpowiedz
trololo (Ocena: 5) 29.12.2012 23:51
i tak wszyscy schlejemy się jak dzikie wieprze. :)
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie