Najlepsze licea w Polsce: Do tych szkół warto chodzić (Toruń, Gdynia, Wrocław, Łódź i...)

Sprawdź, czy Twoja szkoła znalazła się w rankingu.
Najlepsze licea w Polsce: Do tych szkół warto chodzić (Toruń, Gdynia, Wrocław, Łódź i...)
01.12.2012

Jak co roku Perspektywy i Rzeczpospolita przygotowały Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Dzięki niemu uczniowie wybierający się do danego liceum lub technikum, mogą dowiedzieć się, jak szkoła ta wypada na tle innych, czym się od nich różni oraz jakie są jej najmocniejsze strony. To ważne, zwłaszcza że właściwe wybranie placówki umożliwi gimnazjalistom dostanie się w przyszłości na wymarzone studia i znalezienie dobrej pracy.

Tym razem niekwestionowanym zwycięzcą w rankingu okazało się toruńskie Liceum Akademickie. Tuż za nim uplasowały się III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

- W Warszawie nastąpiła zmiana lidera. Zostało nim praskie Liceum im. Władysława IV, które rok temu zajmowało aż 14. pozycję. Wysoko oceniono także stołeczne Liceum im. S. Staszica oraz Liceum im. J. Nowaka-Jeziorańskiego – zauważa Sfora.

Najlepszym technikum okazało się z kolei krakowskie Technikum Łączności nr 14.

uczennica

Oto 10 najlepszych liceów w Polsce:

1. ZS UMK Liceum Akademickie - Toruń

2. III LO im. Marynarki Wojennej RP - Gdynia

3. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej - Wrocław

4. XIII LO - Szczecin

5. V LO im. Augusta Witkowskiego - Kraków

6. I LO im. Mikołaja Kopernika - Łódź

7. VIII LO im. Władysława IV - Warszawa

8. V Liceum Ogólnokształcące - Bielsko-Biała

9. XIV LO im. Stanisława Staszica - Warszawa

10. LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego – Warszawa

Resztę wyników znajdziecie na stronie rp.pl.

Komentarze (69)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2012 00:01
I LO im. Leona Kruczkowskiego i II LO im. C.K Norwida w Tychach rzadza XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2012 16:42
1 LO w Łodzi wcale nie jest już najlepsze i nie rozumiem czemu wszyscy wszędzie je wypisują jako jedno z njalepszych. Z tego co wiem, na lekcjach mało się dzieje, większość ma korepetycje, a moja nauczycielka biologii osobiście je daje kilku z nim.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2012 22:05
Chodziłam kiedyś do dobrego liceum w Warszawie, ale ponieważ miałam inne priorytety niż nauka to go nie skończyłam. Na szczęście wróciłam na dobre tory i robię w tym roku (szkolnym) maturę. Uczę się w liceum dla dorosłych w Progresie. Poziom jest dosyc wysoki więc na szczęście uczę się dużo i postanowiłam więcej nie marnować czasu na robienie głupot. Jednak edukacja jest w życiu ważna. Później czas na studia i jakieś porządne, normalne życie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2012 23:39
No Bielsko wcale nie takie duże a proszę piątka załapała się do rankingu :) nie chodzę tam ale pomimo to duma że zajęło taką wysoką pozycje :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2012 22:57
Wszystko pięknie ładnie, tylko na na te wszystkie rankingi trzeba patrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Mam w rodzinie przykład że jedna z moich kuzynek uczęszczała do najlepszego LO w Warszawie a druga do "niby" gorszego. Ta pierwsza oczywiście była na wszystkie święta i spotkania rodzinne otaczana przez ciotki i wujków którzy wychwalali ją pod niebiosa i wróżyli jej wielką karierę po skończeniu tak wyśmienitej szkoły. O drugiej kuzynce była raczej cisza. Teraz obie są już dorosłymi dziewczynami. Ta po tym "super-ekstra" LO skończyła studia i nadal jest na utrzymaniu rodziców, nie gdzie nie pracuje, nie ma na siebie pomysłu. Ta po "gorszej" szkole prowadzi własną firmę, ma kontakty z ludźmi z zagranicy, zna perfekt 3 języki obce. Jednym słowem fajnie jej się wiedzie. Te najlepsze szkoły to jest pewien prestiż ale nie oszukujmy się- wszystko zależy od człowieka i od tego jak pokieruje swoim życiem. Papierek z tego typu placówki wcale nie da nam z automatu bogactwa i kariery.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo