Obsesyjne porównywanie się z innymi: Na co zwracamy uwagę, oceniając inne kobiety?

Uwielbiamy taksować wzrokiem mijane na ulicy kobiety. Na co patrzymy?
Obsesyjne porównywanie się  z innymi: Na co zwracamy uwagę, oceniając inne kobiety?
01.12.2012

Kiedy ulicą przechodzi atrakcyjna kobieta, wszystkim wydaje się naturalne, że obejrzy się za nią większość facetów - mężczyźni uchodzą przecież za wzrokowców i koneserów damskiego piękna. Okazuje się jednak, że nie tylko panowie lubią podziwiać kobiece wdzięki. Przedstawicielki płci żeńskiej robią to równie często i, co ciekawe, dokładne przyjrzenie się drugiej dziewczynie zdarza im się zdecydowanie częściej, niż… zerkanie na przystojnego faceta.

Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Helen Boyle, stylistkę z firmy Swimwear365. – Mamy ogromną potrzebę porównywania się do innych kobiet. Z uporem maniaka oceniamy ich makijaż, fryzury, ubiór, sylwetki i twarze. Szukamy także śladów przebytych operacji plastycznych, skaz na cerze po trądziku, czy nierówności na udach w postaci cellulitu. Wszystko po to, aby się dowartościować lub zmotywować do pracy nad własnym wyglądem – tłumaczy specjalistka.

To jednak nie wszystko. Ankieta wykazała również, że aż 20 proc. pań zakłada okulary przeciwsłoneczne tylko po to, by „bezkarnie” wpatrywać się w pozostałe kobiety, a 42 proc. celowo stroi się dla koleżanek z pracy i przyjaciółek, by nie wypaść na ich tle blado.

Wszystko wskazuje zatem na to, że opinia drugiej kobiety liczy się dla nas dużo bardziej, niż zdanie mężczyzny. Zgadzacie się z tym?

Komentarze (54)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 10:40
? ja jak juz chce fajnie wygladac to tylko dla siebie :/ co mnie jakies kolezanki obchodza?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.12.2012 16:29
ja lubię patrzeć na kobiety ale zawsze wychwytuję w nich pojedyncze elementy które mi się w nich podobają i tak np u mojej kierowniczki podoba mi się jej kolor włosów u zastępczyni piegi i tego rodzaju przyptrywanie się ale żeby je do siebie porównywać to bez sensu, każdy jest różny i to jest piękne, bo jak byśmy wszysct byli tacy sami to świat byłby nudny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2012 06:53
ja częściej oglądam się za pannami, niż mój chłopak :D Stwierdził, że jestem bi;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2012 12:26
Ehh...kobiety są beznadziejne. Sama widzę po sobie - nie jestem pięknością, ale gdy nałożę ładne buty na obcasach, sukienkę i rozpuszczę włosy to od razu jest mierzenie i przypatrywanie się, minę mają jakby srały.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.12.2012 22:43
W sumie ja lubię popatrzeć na inne kobiety gdy są ładnie ubrane lub mają nietuzinkową urodę, ale wyłącznie dlatego, bo studiuję Fotografię, więc automatycznie spojrzę na czyjąś urodę, ot tak. :) Poza tym wydaje mi się, że każdy z nas lubi patrzeć na coś/kogoś ładnego. I nie dlatego zerkam, aby się porównywać, bo każdy z nas jest indywidualny. Po prostu taka jest nasza natura, że funkcjonując zdrowo w społeczeństwie, będzie się człowiek oglądał, patrzył na czyjś wygląd, ubranie, zachowanie. Co do ubrań. Wydaje mi się naturalnym podejściem, że każda kobieta chce wyglądać najlepiej. Zasada konkurencji. ;) Ale też kwestia samopoczucia. BTW. O czym Wy mówicie niektóre? W Polsce nie ma przystojnych mężczyzn? Jest, jest. Wystarczy dobrze patrzeć i częściej się przyglądać niż na inne ładne panie (tak co do artykułu). ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo