Po jakich studiach na pewno NIE znajdziesz pracy? LISTA nierokujących kierunków

Będą siedzieć na bezrobociu dobrych kilka lat.
Po jakich studiach na pewno NIE znajdziesz pracy? LISTA nierokujących kierunków
15.11.2012

Jeszcze do niedawna wpajano nam, że od poziomu wykształcenia oraz kierunku studiów zależy nasza przyszłość oraz kariera zawodowa. Jednak w obecnej rzeczywistości tytuł magistra przestaje już cokolwiek znaczyć.

Absolwenci szkół wyższych miesiące siedzą na bezrobociu, nie mogąc znaleźć żadnego godziwego zatrudnienia, nie mówiąc już o pracy w swoim zawodzie. Z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w najgorszej sytuacji są obecnie osoby, które skończyły ekonomię, socjologię, politologię, pedagogikę oraz marketing i zarządzanie – podaje serwis dziennik.pl. Nieco lepiej radzą sobie na rynku pracy inżynierowie oraz absolwenci studiów medycznych. Nie mogą oni jednak liczyć na tak dobre warunki zatrudnienia, jak jeszcze kilka lat temu.

Kryzys gospodarczy najmocniej uderzył jednak w przedstawicielki płci pięknej. Kobiety zawsze miały nieco większe niż mężczyźni problemy ze znalezieniem pracy. Dzisiaj jednak ich sytuacja jest już wręcz  dramatyczna. Pracodawcy chętniej widzą na stanowiskach panów, ponieważ zdają sobie sprawę, że nie pójdą oni na urlop na przykład z powodu ciąży, a później choroby dziecka.

Nic nie poradzimy na to, że w naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przekonanie, że głównym życiowym obowiązkiem kobiety jest wychowywanie potomstwa...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

7 rzeczy, które musisz zrobić jako singielka

Plus kilka powodów, które potwierdzają, że bycie singielką ma sporo zalet.

Biżuteryjne staniczki z H&M: Czarny, różowy, biały (masa kryształków i kokardek - sexy!)

Dla każdego aniołka, któremu w sypialni rosną różki!

Komentarze (140)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2012 21:01
prawda jest taka że po w/w kierunkach dobrą i dobrze płatną pracę znajdą tylko Ci co mają znajomości ( oczywiście z wyjątkami)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2012 17:55
ja jestem na filologii angielskiej i liczę na to że uda mi się znaleźć prace w zawodzie albo nauczyciela albo jako korepetytorka lub jakieś firmie. ciekawa jestem jak ten kierunek widnieje w rankingu
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2012 11:48
Wiadomo coś o muzykach? Ciekawe, czy w ogóle mam szansę znaleźć pracę w zawodzie...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2012 18:28
A ja jestem po architekturze wnętrz, teraz robię magisterkę z malarstwa :) Pracę znalazłam w miesiąc, studiuję, pracuję, dorabiam sobie dorywczo i nie narzekam na brak zajęcia :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2012 10:57
tiru riru.... jestem po pięciu latach pedagogiki, teraz jeszcze na podyplomowych z logopedii, pracuję w przedszkolu, jestem nauczycielem kontraktowym i mam ochotę na dalszy awans zawodowy. Jak człowiek chce, to wszystko można osiągnąć!
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo