Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Polsce - Toruń, Olsztyn, Poznań, Lublin i inne miasta

Zobacz, co jest teraz na topie w Twoim regionie.
Najpopularniejsze imiona dla dzieci w Polsce - Toruń, Olsztyn, Poznań, Lublin i inne miasta
05.11.2012

Kilka tygodni temu pisaliśmy o najpopularniejszych imionach nadawanych w ostatnich miesiącach dzieciom urodzonym w Warszawie. (Zobacz tutaj: Najpopularniejsze imiona w Warszawie, mamy pełną listę…) Teraz przyszedł czas na inne regiony naszego kraju.

Jaka moda, jeżeli chodzi o dziecięce imiona, panuje na Pomorzu, w Wielkopolsce czy na Lubelszczyźnie? Oto krótkie zestawienie opracowane przez serwis Sfora.pl:

Olsztyn – Tutaj na liście najpopularniejszych imion damskich są Julia, Lena i Maja. Męskie top 3 stanowią Jakub, Szymon i Filip.

Toruń – Wśród małych mieszkańców tego miasta nie brakuje Jakubów, Kacprów, Adamów, Julii i Amelii.

Poznań – Osoby pochodzące z Wielkopolski upodobały sobie z kolei bardziej tradycyjne imiona. Tutaj numerem jeden wśród imion żeńskich jest Anna, a wśród męskich Piotr.

Biała Podlaska – Noworodkom pochodzącym z tego regionu nadaje się najczęściej imiona: Lena, Aleksandra, Szymon i Michał.

Lublin – Wśród dziewczynek rządzą Julia, Zuzanna i Natalia. Chłopcy dostają najczęściej imiona Jakub, Szymon, Michał, Kacper, Filip, Jan lub Mateusz.

A jak to jest w Waszych miejscowościach? Jakie imiona są teraz na topie?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Idealna doba według kobiety

8 godzin snu, 36 minut pracy, 1,5 godziny seksu – ale z nas hedonistki!

Masz do rozstrzygnięcia jakąś istotną, trudną kwestię? Pomyśl o niej dokładnie o 11:59!

Tylko wtedy będziesz w stanie naprawdę trzeźwo myśleć.

Polecane wideo

Komentarze (380)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.02.2013 22:14
moja tak samo
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.01.2013 00:37
...po co Wam sie dochodzić i wzajemnie obrażać o imiona? Widać, że złośliwości tu nie brak! Każdy ma swój gust. A imiona tak jak cały swiat zmieniają sie - dawano temu były imiona: Józef, Mirosława, Włodzimerz, Józefa, Kazimiera... później Katarzyna, Piotr, Monika, Anna, Paweł... teraz Lena, Maja, Szymon, Filip... (to tylko przykłady) a co bedzie za 20 lat? Czas pokaże jaka moda przyjdzie. Weźmy też pod uwage ze wielu naszych rodaków mieszka za granicą na stałe i również piszą na tym forum. Ja ty żadnego problemu nie widzę a nie wiem czemu niektórzy sa tak bardzo uszczypliwi....
odpowiedz
Mama (Ocena: 5) 06.01.2013 00:26
Córka moja ma na imie Lilianka
odpowiedz
fanka (Ocena: 5) 02.01.2013 23:53
moj synek bedzie mial na imie ksawery a curcia ewa ewa tak poprostu ladne krotkiemondre a ksawery po oglondnieciu pesjonatu pod roza tam byl ksawery zauroczylam sie tom postacia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2012 21:18
ja mam blizniaczki matylde i marike :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie