Zawody bez przyszłości: Napracujesz się jak wół, a i tak nic z tego nie będzie!

Komu w Polsce wiedzie się najgorzej?
Zawody bez przyszłości: Napracujesz się jak wół, a i tak nic z tego nie będzie!
23.10.2012

Przedstawiciele jakich zawodów mają najmniejsze szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy?

Niechlubną listę profesji bez przyszłości otwiera sprzedawca. W dobie upadku małych osiedlowych sklepików, liczba bezrobotnych posiadających doświadczenie w handlu rośnie lawinowo. Już teraz jest ich prawie 160 tysięcy!

Olbrzymie trudności ze znalezieniem pracy mają również ślusarze – przedstawiciele tego zawodu zajęli drugie miejsce w rankingu opublikowanym przez Dziennik Gazeta Prawna. Nie lepiej wiedzie się również mechanikom i spawaczom.

Oczywiście, podobne problemy na rynku pracy mają również ludzie po studiach. Mimo wszystko jednak, bezrobotni z dyplomem nadal stanowią mniejszość wśród wszystkich osób nie mogących znaleźć zatrudnienia...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

ABSURD: Państwo sfinansuje bezrobotnym wizytę u kosmetyczki i fryzjera (HELLO?!)

Nowy, kontrowersyjny projekt polskich urzędników.

Więcej ludzi wierzy w istnienie UFO niż Boga. Czyżby religia w szkole nie miała sensu?

Naukowcy obserwuję proces powstawania nowej religii - UFOLOGII.

Komentarze (66)

Ocena: 5 / 5
hehe (Ocena: 5) 26.07.2013 18:56
spawacz,zawód bez przyszłości?no nie mówicie tutaj o zawodzie który w dzisiejszych czasach jest bardzo szanowany i bije rekordy w gazetach.Media,artykuły nie pozostawiają wotpliwości co to znaczy być dzisiaj spawaczem.Jestem spawaczem,zarabiam dwukrotnie więcej od osób z wyższym wykrztałceniem.Tyle co z 20 letnim doświadczeniem nauczyciel honorowany.Moje doświadczenie ponad 2 lata.Brawo za ten artykuł,został napisany przez osobę znierównoważoną psychicznie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2012 23:28
z tym sprzedawcą się zgodzę.. teraz wszędzie hipermarkety, to sklepikom się gorzej wiedzie, mimo, że często w takich sklepikach jest taniej...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2012 15:19
Ja za rok zostane inzynierem biomedycznym i moze jakos sobie poradze ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2012 20:54
Spawaczom w Polsce wiedzie się średnio ale na pewno nie źle ale na szczęście nie trzeba daleko szukać pracy. Mój tata wyjeżdżą do Niemiec i zarabia porządne pieniądze około 10 000 zł miesięcznie wystarczy. Nie ma co się kisić w tej dziurze , masz fach , doświadczenie , robisz certyfikaty i masz wreszcie pieniądze . Żeby tu zostać i i zarabiać 1000 zł miesięcznie bo i tak się zdarza mój tata musiałby spaść na głowę . PRZEPIS NA SUKCES JEST JEDEN ! ZAPRASZAM ZA GRANICĘ ! ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2012 23:07
Pani, która to napisała winna zostać zwolniona z pracy..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo