Więcej ludzi wierzy w istnienie UFO niż Boga. Czyżby religia w szkole nie miała sensu?

Naukowcy obserwuję proces powstawania nowej religii - UFOLOGII.
Więcej ludzi wierzy w istnienie UFO niż Boga. Czyżby religia w szkole nie miała sensu?
19.10.2012

Prawie 60 procent ludzi wierzy, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie, że gdzieś tam wysoko żyją kosmici – wynika z raportu opublikowanego przez naukowców z University of Chicago. Co ciekawe, o istnieniu Boga przekonanych jest już niecałe 50 procent populacji.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odcina się od własnej religii i zamiast podążać śladami Absolutu zaczyna poszukiwać dowodów na istnienie obcych cywilizacji. Niektórzy badacze twierdzą wręcz, że współcześnie można zaobserwować proces powstawania nowej religii zwanej ufologią, która wypiera powoli największe wyznania świata.

Przekonanie o istnieniu kosmitów staje się dla wielu trwałym fundamentem całego światopoglądu. Jak myślicie, skąd to wynika? Czy to skutek postępu technologicznego? A może raczej zagubienia i bezradności współczesnego człowieka?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Studenci są przebiegli: Wiedzą, jak oszukać uczelnię, żeby wyciągnąć z niej stypendium!

Ich metoda raczej nie jest etyczna.

Najgorsze aspekty kobiecości

Oto lista typowo damskich problemów, które u mężczyzn wzbudzają jedynie współczucie.

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2013 16:36
Dlaczego wiara w pozaziemskie życie miała by się kłócić z wiarą w Boga? Watykan wcale nie potępia wiary w życie na innych planetach, jak się niektórym wydaje... Wierzę że Bóg stworzył świat (on jest zbyt harmonijny, zbyt ułożony, jeśli miałby powstać o tak sam) ale też nie wykluczam ze oprócz nas stworzył inne cywilizacje.
odpowiedz
dziecko (Ocena: 5) 18.03.2013 15:56
ja nie wiem czy wierzyć w kosmitów mi się to miesza w głowie chyba istnieją albo nie poprostu niewiem.
odpowiedz
lol (Ocena: 5) 06.03.2013 12:07
jabłko to wiedza a my to owoc inżynierii genetycznej obcych nasze dna to dowód. Stworzono nas jako prymitywnych robotników. Dowodów jest aż za dużo choć by budowle na księżycu. Pogadajcie ze starszymi ludźmi u mię na wsi niemal każdy coś widział a miało miejce jedno niezwykłe wydążenie ludzie po prostu nie wiedzą jak to połączyć kościół i rząd udają że nie am problemu ale problem jest to pragnienie czegoś więcej które zabija tłumi niszczy depcze zajmuje czas całe to popaprane ekonomiczne bagno pomyślcie logicznie mamy taki sprzęt to dlaczego nie można nigdzie znaleźć zdjęć księżyca w wysokiej rozdzielczości w kolorze jedyne co mamy to kiepska jakość z wyraźnie naniesionymi poprawkami z misji apollo sprzed 100 lat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2012 15:15
trzeba byc kompletnym ignorantem by wierzyc, by w calym wszechswiecie, (ktory de facto jest ogromny, ze nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazic jego potegi i rozmiarow) jedynymi rozumnymi istotami są ludzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2012 18:57
Wiera w UFO wynika z bezradnosci i zagubienia ?? To chyba raczej wiara w Boga z tego wynika...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo