Najgorsze aspekty kobiecości

Oto lista typowo damskich problemów, które u mężczyzn wzbudzają jedynie współczucie.
Najgorsze aspekty kobiecości
09.10.2012

Z pewnością jest wiele spraw, których panowie mogliby nam pozazdrościć. Żaden z nich na przykład nigdy nie poczuje ruchów dziecka w brzuchu, ani nie dostanie kwiatów bez okazji. Faceci nie mogą również bezkarnie płakać, ani uciekać się do wymówki „nie pracuję zawodowo, ponieważ opiekuję się domem”.

Mimo tych niewątpliwych zalet, przedstawicielki płci pięknej muszą borykać się z kilkoma problemami, które u mężczyzn budzą wyłącznie współczucie…

Usta

PMS i okres

12 razy w ciągu roku doświadczamy nieznośnej huśtawki nastrojów i niekontrolowanej złości, spowodowanej zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz menstruacją. Wewnętrznemu rozbiciu nierzadko towarzyszy fizyczny ból podbrzusza, a także lęk, że w najmniej oczekiwanym momencie zaplamimy spodnie. Nasz horror zaczyna się w wieku nastoletnim, a kończy dopiero wraz z menopauzą.

Bóle porodowe

Kobiety, które poród mają już za sobą, porównują go m.in. do wyrywania zębów bez znieczulenia, amputacji kończyn bez narkozy, a nawet rozkładania parasola ogrodowego wewnątrz pochwy. Straszne? Niestety prawdziwe. O ile ludzkie ciało może wytrzymać do 45 jednostek w skali bólu, przy porodzie kobieta odczuwa ich aż… 57.

Usta

Weselna garderoba

Nie oszukujmy się – mężczyzna może przyjść na ślub i wesele znajomych lub rodziny w tym samym garniturze, w którym bawił się na uroczystości tydzień, miesiąc, czy nawet rok wcześniej. Nikt nie zwróci uwagi na to, że facet po raz kolejny ma na sobie tę samą marynarkę i te same spodnie.

Zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet. Nam po prostu nie wypada bawić się na kilku weselach w jednej kreacji. Rezultat jest taki, że wydajemy mnóstwo pieniędzy na sukienki, które są „na jeden raz”.

Krzywdzące stereotypy

Facet, który skacze z kwiatka na kwiatek i każdą noc spędza w łóżku innej dziewczyny, uważany jest za macho i zyskuje szacunek otoczenia. Kobieta, która miała więcej niż trzech partnerów seksualnych, natychmiast zostaje zmieszana z błotem i traci reputację.

Usta

Problemy z orgazmem

Mężczyzna nie potrzebuje gry wstępnej, komfortowego miejsca, czy konkretnej pozycji seksualnej, aby osiągnąć orgazm. Rozkosz ma niemal na zawołanie i to przy każdym zbliżeniu. My niestety musimy się bardziej natrudzić, aby szczytować…

Depilacja ciała

Golarka, wosk, depilator elektryczny… Pozbywanie się włosów z nóg, pach i okolic intymnych zajmuje nam mnóstwo czasu, a nieraz kosztuje wiele bólu. Mimo to regularnie musimy dbać o gładką skórę, aby nikt nie zarzucił nam, że jesteśmy zaniedbane.

Niepoważne traktowanie

Choć to kobiety spędzają w kuchni większość czasu, utarło się, że najlepszymi kucharzami są mężczyźni. To właśnie ich uważa się również za lepszych kierowców, biznesmanów, fachowców i liderów. Nikt nie traktuje poważnie kobiety, która jest szefem. Musimy starać się dwukrotnie bardziej, niż faceci, aby ktoś nas docenił.

Czy dorzucicie coś jeszcze do tej czarnej listy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Wymarzona PRACA po STUDIACH: Ile czasu (średnio) trzeba jej szukać w Polsce?

Sprawdź, jak długo ludzie po studiach siedzą w Polsce na bezrobociu.

5 rzeczy, które możesz robić jako singielka - bez pary też można fajnie spędzać czas!

Osoby będące w stałych związkach pewnie nie miałyby na to czasu.

Polecane wideo

Komentarze (60)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.11.2012 07:52
Niesamowitym jest to, że ktoś kiedyś stworzył ten wymyślony łańcuszek ze skalą bólu a ludzie powtarzają go jako fakt. Nie ma takich jednostek bólu i być nie mogło bo ból jest subiektywny i niektóre kobiety boli bardzo a inne mówią, że jest to pikuś w porównaniu do złamania jednej kości, czy ich migreny. Poza tym złamanie kości należy do bólów krótkotrwałych na które akurat mężczyzni są bardziej odporni, a poród to ból długotrwały, na które ewolucja przygotowała lepiej kobiety. Dlatego facet łatwiej przetrwa uderzenie młotkiem w palec, a przy migrenie staje się cierpiącym małym chłopcem. Sprawdzajcie najpierw wyczytane rzeczy w internecie, a potem je powtarzajcie. Każdy może wymyślić podobna bzdurę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2012 11:01
12 razy w roku? ja pewnie z 20..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 09:52
co do krzywdzacych stereotypów zeczywiscie jest tak jak napisali chodz w praktyce sie to nie sprawdza dzisiejsze dziewczyny maja o duzo wiecej partnerow seksualnych, ja jestem facetem znam duzo dziewczyn ktore sa np.4 lata mlodsze a mialy wiecej facetow niz bo one sie tym chwala to jest chore, na dodatek powiem ze sylwetkem mam atrakcyjna a z twarzy moze nie przystojniak ale napewno nie brzydki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2012 23:02
czy mozna splukach tampona w toalecie?
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 09.10.2012 18:59
gdzie ty żyjesz?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie