O czym marzą Polacy przed końcem świata?

Apokalipsa tuż, tuż? Jakoś nie chce nam się w to wierzyć, ale warto wiedzieć, co przez najbliższe miesiące chcieliby robić nasi rodacy.
O czym marzą Polacy przed końcem świata?
11.10.2012

Według prastarych przepowiedni Majów, 21 grudnia 2012 roku nastąpi koniec świata. Przepowiednia nie wyjaśnia niestety, co dokładnie się stanie, więc hipotez jest wiele. Jedni twierdzą na przykład, że dokładnie tego dnia rozpocznie się seria katastrof, które zmiotą ludzkość z powierzchni Ziemi. Inni sądzą z kolei, że Apokalipsa będzie się wiązać z kryzysem gospodarczym i finansowym na świecie.

W związku ze zbliżającą się datą Sądu Ostatecznego, marka Lay’s postanowiła sprawdzić, czy Polacy w ogóle przejmują się tym, co głosi przepowiednia, a także które ze swoich marzeń chcieliby spełnić do 21. grudnia br.

W internetowej ankiecie wzięło udział ponad 600 osób. Wynikło z niej m.in., że świadomość czekającego nas końca świata jest duża – aż 72 proc. respondentów zna przepowiednię Majów. Ponad połowa ankietowanych zdecydowałaby się z jej powodu na prawdziwą życiową rewolucję. Na pytanie „Czy w obliczu końca świata chciałbyś/aś zmienić swoje życie o 180 stopni?” – aż 58 proc. odpowiedziało twierdząco.

Jakich sfer życia dotyczą przede wszystkim nasze marzenia? W przypadku niemal połowy internautów – pasji/hobby (46 proc.). Prawie tyle samo osób chciałoby spełnić swoje marzenie związane z życiem prywatnym (44 proc.); tylko co dziesiąty pomyślał o pracy.

Koniec świata

A o czym marzymy? Zdecydowana większość życzeń dotyczy podróży – Japonia, Meksyk, Paryż, Brazylia, Dominikana… i oczywiście z okazji końca świata - podróż dookoła świata.

Zdarzają się też pomysły, od których włos jeży się na głowie, takie jak wzięcie udziału w operacji jako chirurg.

Okazało się również, że Polacy - oprócz tego, że są znani z narzekania – mają w sobie również sporo sprzeczności. Z jednej strony marzą o tym, by powiedzieć wszystkim znajomym, co tak naprawdę o nich myślą, a z drugiej… chcą pogodzić się ze wszystkimi wrogami.

Wśród ankietowanych znaleźli się też hobbyści zagadek (pragnący odkryć tajemnicę Trójkąta Bermudzkiego), ekstremalnych wrażeń (pływanie z rekinami), ale i całkiem przyziemnych potrzeb (wyspać się za wszystkie czasy!). Wiele osób chciało również zagrać na nosie instytucjom finansowym i – wbrew zdroworozsądkowej logice – szybko się wzbogacić.

Zobacz także:

Wymarzona PRACA po STUDIACH: Ile czasu (średnio) trzeba jej szukać w Polsce?

Sprawdź, jak długo ludzie po studiach siedzą w Polsce na bezrobociu.

5 rzeczy, które możesz robić jako singielka - bez pary też można fajnie spędzać czas!

Osoby będące w stałych związkach pewnie nie miałyby na to czasu.

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2012 16:20
koniec swiata to bzdura totalna
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2012 13:56
Ja to bym okradła bank i wyjechała w ciepłe miejsce i tam czekała na koniec świata. z drinkiem w ręku :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2012 01:08
a kuwa jeac to pieolone zycie nic nas dobrego nie spotka, bedzie tylko gorzej, prace juz tracimy, bedziemy popelniac samoboje i sami wyginiemy. Ja nie widze tu przyszlosci.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 22:24
A ja marzę o większej ilośći podróży, chciałabym zwiedzić cały świat, ale jak narazie zadowole się wypadem do Egiptu w sylwestra, bo w ten 21 grudnia jakoś nie wierzę.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2012 19:42
chciałabym sie w koncu zakochac:d
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo