Czego boją się Polacy?

Bezrobocie, problemy ze zdrowiem, a może koniec świata – co najbardziej przeraża naszych rodaków?
Czego boją się Polacy?
08.09.2012

Polacy nie są optymistami. Według najnowszych badań firmy GfK przeprowadzonych na zlecenie National Geographic Channel naszym społeczeństwem targają przeróżne lęki. Czego boimy się najbardziej?

Okazuje się, że sen z powiek spędza nam przede wszystkich wizja bezrobocia. Aż 44 procent Polaków przyznało, że panicznie boi się utraty pracy. W podobnym stopniu przerażają nas ciągłe podwyżki cen.

Dreszcz przeszywa nas także na myśl o ciężkiej chorobie. Bez względu na płeć czy wiek, każdy z nas zdaje sobie sprawę, że poważne problemy ze zdrowiem to najgorsza rzecz jaka może nam się przytrafić w życiu.

Zaskakującym wnioskiem płynącym z sondażu National Geographic jest to, że my, Polacy, mamy olbrzymią obsesję na punkcie końca świata. Mocno wierzymy, we wszystkie apokaliptyczne nowinki, które serwują nam media. I chociaż na zewnątrz udajemy, że niewiele obchodzą nas te złowrogie przepowiednie, to jednak w głębi duszy przygotowujemy się na najgorsze...

A Wy, czego najbardziej się boicie?

Alicja Piechowicz

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 17:15
Ja najbardziej się boje śmierci... bo co będzie jak umre, co się ze mną stanie, czy będę nadal istnieć jako duch ? i jak długo to będzie trwało ? Jak sobie o tym myślę wieczorem przed pójściem spać to aż płakać mi się chce. Boję się też samotności. Już teraz mam czasami z tym problemu mimo młodego wieku, a co dopiero, gdy będę stara... boję się też, że będę musiała patrzeć na śmierć bliskich mi osób takich jak matka czy ojciec.. nie wyobrażam sobie , żebym mogła ich tak po prostu pochować w tej ziemi , a potem zrobić stype, zeby było wesoło ...
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:24
Niczego tak się nie boję, jak biedy.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:22
Boję się ciemności, boję się patrzeć w ciemne okna, w obrazy. Po obejrzeniu filmu o egzorcyzmach boję się opętania, boję się Boga. Bardziej przerażają mnie rzeczy nadnaturalne niż te ludzkie, ziemskie. Mimo, że nigdy nic strasznego czy dziwnego mi się nie przydarzyło. Być może naoglądałam się za dużo horrorów, ale jednak mam takie lęki i nie potrafię sobie przemówić do rozsądku.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:02
Zamień swój wolny czas na trochę kaski :) 100-200zł miesięcznie czemu nie? Skoro masz FACEBOOK-a to śmiało rejestruj się już dziś! Czekasz 24h na aktywacje konta. Na start 60gr. I za każde kliknięcie "LUBIĘ TO!" w polecone linki 2gr. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu i chęci. Wypłacają od 6zł na każde konto bankowe. Polecam! ***.likesmanager.com/main/r/11024/ zamiast *** wpisz www.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 14:51
boję się ze ciezka choroba lub smierc dotknie mnie lub kogos z mioch najblizszych, boje sie tez samotnej starosci i biedy ktora nie pozwoli na godne zycie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo