Chrystus, Jan Chrzciciel i św. Paweł mieli… chorobę psychiczną?! NOWE ANALIZY BIBLII

Tak przynajmniej twierdzi część duchownych.
Chrystus, Jan Chrzciciel i św. Paweł mieli… chorobę psychiczną?! NOWE ANALIZY BIBLII
01.09.2012

Chyba żadna książka nie budzi na świecie tylu sporów i kontrowersji, co Biblia. Pismo Święte, jako źródło historyczne oraz skarbnica symboli i wskazówek, jest bowiem czytane nie tylko przez chrześcijan, ale również wyznawców religii wschodu, a nawet ateistów. Ostatnio do wnikliwej analizy Biblii zabrali się duchowni z Kościoła anglikańskiego. Wnioski, do których doszli, są – delikatnie mówiąc – dość szokujące.

- Jeżeli dokładnie wczytamy się we fragmenty, dotyczące Jezusa, dostrzeżemy, że Chrystus najprawdopodobniej cierpiał na chorobę psychiczną. W jednej z Ewangelii pojawia się przecież historia, w której Jego Matka i krewni usiłują zaprowadzić go do domu, ponieważ boją się, że postradał zmysły – tłumaczy Eva McIntyre z Anglikańskiego Synodu Generalnego.

To jednak nie wszystko. Duchowni z jej Kościoła twierdzą również, że zaburzenia psychiczne mieli bez wątpienia także św. Jan Chrzciciel (miałyby o tym świadczyć słowa: 'Kuzyn Jan jest nieco dziwny. Błogosław go!), św. Franciszek, św. Paweł, czy król Saul.

- Nie rozumiem, dlaczego wierni są oburzeni naszym odkryciem. Przecież choroba psychiczna nie wyklucza tego, że święci byli niezdolni do wykonywania woli Bożej – broni swojego zdania Eva McIntyre.

Co Wy na to?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Solarium TYLKO dla dorosłych

Właściciele salonów kosmetycznych prawdopodobnie za chwilę stracą miliony klientów.

PIWO POD CHMURKĄ: Czy picie alkoholu na ławce w parku itp. słusznie jest zakazane?

Posłowie poważnie rozważają zmianę prawa.

Komentarze (94)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2013 10:50
Jezus był psycholem :D nic dodac nic ujac, moim zdaniem to wredny potwor bo kazal ludziom ktorzy go kochali patrzec jak cierpi..i pewni jak umieral mial z tgo satysfakcje. wiem ze to kontrowersyjn ale wg mnie to byl bardzo zly czlowiek. przeciez kazdy go kochal , dlaczego tak skrzywdzil swoich bliskich?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.09.2012 19:42
Kompletne bzdury ,ludzie już nie mają co wymyślać...:/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 08:00
Nie rozumiem jak można formułować takie wnioski na podstawie fragmentu wyrwanego z kontekstu na :/ ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 07:55
Zastanawia mnie to dlaczego każdy "odważny" jedzie po chrześcijanach, dlaczego publicznie nie krytykujecie islamu? To wyznanie jest o wiele "gorsze" od chrześcijaństwa ;]
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 02:05
myślę, że chorobę psychiczną to mają wszyscy ci, którzy wierzą w chrystusa
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo