PIWO POD CHMURKĄ: Czy picie alkoholu na ławce w parku itp. słusznie jest zakazane?

Posłowie poważnie rozważają zmianę prawa.
PIWO POD CHMURKĄ: Czy picie alkoholu na ławce w parku itp. słusznie jest zakazane?
27.08.2012

Zakaz picia alkoholu na ulicach, placach i w parkach został wprowadzony w naszym kraju ponad 10 lat temu. Teraz jednak posłowie poważnie rozważają zmianę prawa.

A wszystko dlatego, że do sejmu wpłyną niedawno wniosek szczecińskiego stowarzyszenia `Piwo pod chmurka`. Twórcy tej niecodziennej organizacji domagają się liberalizacji dotychczasowych przepisów.

- Nie chcemy robić rewolucji, tylko ewolucję, wspólnie znaleźć złoty środek, bo obecne prawo przestało działać i tworzy poczucie `zakazanego owocu` jeszcze bardziej zachęcając młodzież do spożywania napojów alkoholowych – przytacza słowa Łukasza Sielskiego (prezesa stowarzyszenia `Piwo pod chmurką`) Dziennik Bałtycki.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Też uważacie, że za picie alkoholu na ławce w parku nie powinno się dostawać mandatu?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Photoshopowe wpadki: Głowy grafików za to poleciały! CO ZA TOTALNY BRAK LOGIKI...

Ucięte nogi, nadprogramowe ręce, dziwnie zniekształcone modelki, a to dopiero początek!

Barbie - DRAG QUEEN. Mattel znowu szokuje! Już za 400 złotych lalka może być Twoja...

Nowy model zabawki ma być wierną kopią projektanta Phillipe Blonda.

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
MobilisA075 (Ocena: 5) 15.06.2016 19:12
Ja również nie chcę zakazu piwa i wódki na ławkach! Zakaz powinien być tylko dla meneli i głośno zachowujących się gównożerii i kiboli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.09.2012 03:40
Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego nie mogę wypić piwa siedząc wieczorem nad jeziorem. Bo zrobię syf? Butelki zawsze zabiera pewien pan, który oddaje je do skupu (dorabia sobie w ten sposób), dlatego zawsze zostawiamy je w jednym miejscu. A jeśli po pijaku wyrządziłabym jakieś szkody, to zostałabym za to pociągnięta do odpowiedzialności. Poza tym, policja w takich sytuacjach, zamiast łapać na mandaty pijących alkohol, powinni pilnować porządku i w razie, gdyby ktoś pod wpływem zrobił się - nazwijmy to - nieprzyjazny dla otoczenia, to wtedy reagować. Powiedzą politycy, że pijąc w miejscu publicznym, daję zły przykład dzieciom i młodzieży. A pijąc w domu czy w lokalu to nie? A rodzice palący przy dzieciach w domu? A setki ludzi chodzących po ulicach z papierosem? Albo legalne spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, albo bądźcie konsekwentni - żadnego alkoholu, żadnego palenia ani innych używek w miejscach publicznych. Tylko zauważcie różnicę - ja, pijąc piwo, szkodzę w niewielkim stopniu swojemu organizmowi. Palacz, idący chodnikiem czy stojący na przystanku, wyrządza krzywdę nie tylko sobie, ale także wszystkim dookoła.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.09.2012 14:02
Uważam, że powinna być wprowadozna jakaś godzina od której alkohol można pić. Bądź co bądź dzieciaki nie powinny oglądać pijących ludzi bo to jednak daje w jakiś sposób przykład na przyszłość. Od godziny 22 natomiast dobrym pomysłem byłaby możliwośc wypicia czegoś mocniejszego, :}
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 09:37
Piwko na lawce smakuje najlepiej :) kulturalne picie piwka pod chmurka jeszcze nikomu nie zaszkodzilo no chyba ze zobaczy sie nadjezdzajacy radiowoz to moze troche rozblec zoladek :P jestem jak najbardziej za zniesieniem tego zakazu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 08:51
a co to za różnica, czy toś pije w ogródku piwnym i płaci drożej, czy siedzi metr obok na ławce ? Jaka jest różnica między tymi miejscami? Dla mnie i jedno i drugie jest publiczne i nie ma między nimi różnicy....i w jednym i w drugim miejscu mogą siedzieć ludzi kulturalni, albo alkoholicy, zawadiacy itp.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo