Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY

Dlaczego aż 14% pań nie założyłoby nigdy tego atrybutu kobiecej garderoby?
Dziś Światowy Dzień SPÓDNICY
30.10.2008

Coraz mniej kobiet nosi spódnice. Jak pokazują badania, aż 14% nie ma zamiaru nigdy jej założyć, a 40% tylko latem pozwala sobie na odsłonięcie nóg. Powód jest prosty - wygoda. Spodnie pozwalają czuć się swobodnie, nie musimy się martwić oczkiem w rajstopach, łatwo nimi zatuszować mankamenty figury.

Dlatego obok dnia bez papierosa, dnia uśmiechu czy dnia bez samochodu pojawił się Dzień Spódnicy. Przypada raz w roku, 30 października. W Krakowie, z okazji tego szczególnego dnia, Muzeum Etnograficzne zorganizowało warsztaty poświęcone tej części garderoby. Oprócz historii spódnic są też praktyczne zajęcia, podczas których uczestnicy wykonują własne projekty.

W związku ze spódnicami obserwujemy odwrotny trend, kobiety od nich odchodzą, natomiast zaczynają je adaptować na potrzeby mody mężczyźni. Te dwie osoby w okularach to panowie, a spódnice dla mężczyzn lansuje sam guru mody - Marc Jacobs.

Polecane wideo

Komentarze (106)

Ocena: 5 / 5
Bizarek (Ocena: 5) 29.03.2016 14:32
Światowy Dzień Męskiej Spódnicy celebrujemy 15 maja w odróżnieniu od dnia spódnicy obchodzonego przez panie w październiku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2015 21:47
Sory nie dodalem mego numeru ja 54 lata co chodzi w spodnicy moge kupic taka szkocki kilt gdyrz pracuje w angli muj tel 00447840829496 dzwonic wieczorem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.08.2015 21:37
Mam 54 lata jestem w zwiazku ale lubie chodzic w spodnicy zona to akceptuje a mam ich kilka chcialbym poznac osoby takie co terz chodza w spodnicy
zobacz odpowiedzi (1)
Roman Drobniewski (Ocena: 5) 24.02.2013 23:51
Nic nie mam na temat Spódnic dla mężczyzn ale dla mnie to jest trafne . Chyba że Homoseksualiści tylko chodzą spodniami i nie wiedzą o modzie tak za bardzo i nikogo nie widzę ludzi Homoseksualnej.: NIE OBRAŻAM ICH TYLKO PORÓWNUJĘ ZACHOWANIE POLAKÓW. weźcie się w garść i nie piszcie bzdur a mi się bardziej podoba ta moda i chcę być normalnym człowiekiem bez tych Szpilek tylko normalnie upodabniający Szkot tylko z Krwi POlskiej czy tam Słowiańskiej niż się grzać się w spodniach w + 31 St.Celszjusza i pocić się i męczyć. muszę kombinować bo tyle swego życia nie udźwignę i mogę mieć problemy z zdrowiem jakimś się zdarza ale ja natomiast nie znam się na medycynie . Jednak dla mnie czas żeby o sobie dbał, wszyscy którzy są tutaj normalni zwolennicy Spódnic dla Mężczyzn dołączam do Was , Mi się bardziej podoba ta moda i zacznę myśleć bardziej o Modzie bo mnie to przetrawia zawsze myślach ,tym jak mam się ubierać= Normalny T Shirt + Bluza z rozuwanym zamkiem + Humor z stali + Nie myśleć o tych ludziach których nie wiedzą o Modzie+ Jakieś dodatki : Długie Skarpetki = Spódnica . Ot będzie mój strój w tym roku ale to to jest zorganizowawszy w pamięci zawsze kopiuję zdjęcia koleśi z Spódnicami -przechowuję w tajnych dane żeby nie mieć konsekwencji . Pozdrawiam Fanów Spódnic dla Mężczyzn a tych co się nie znają i są krytykami odświeżcie mózgi może przetrawi wam skojarzone sprawy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2011 16:42
Poprawka, data Dnia Męskich Spódni zmieniona na 18 maja! strikemaster
odpowiedz

Polecane dla Ciebie