Prawo jazdy tylko dla bogatych? Już niedługo auto-szkoły będą zdzierać z nas niezłą kasę!

Wszystko za sprawą nowej ustawy, nad którą pracuje właśnie Ministerstwo Finansów.
Prawo jazdy tylko dla bogatych? Już niedługo auto-szkoły będą zdzierać z nas niezłą kasę!
09.08.2012

Nie masz jeszcze prawka? W nieskończoność odkładasz decyzję o zapisaniu się na kurs? Lepiej szybko poszukaj jakiejś szkoły jazdy. Już niedługo prawko będzie kosztowało fortunę.

Jak donosi Dziennik Łódzki, ceny kursów na prawo jazdy wzrosną o około 20 procent. Powód? Ministerstwo Finansów kończy właśnie pracę nad ustawą, zgodnie z którą każda auto-szkoła będzie miała obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

Chodzi o to, aby wszyscy właściciele placówek szkolących kierowców rozliczali się rzetelnie z państwem oraz podawali precyzyjnie swoje dochody. Dla kursantów oznacza to tylko jedno – koniec rabatów i zniżek. Każdy posiadacz szkoły jazdy będzie chciał przecież wyjść na swoje...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

OMG! Te obrazki się ruszają - to nie magia, ale optyczna iluzja. Dużo genialnych przykładów!

Skupianie wzroku na tych obrazkach to fantastyczna gimnastyka dla mózgu.

Najnowszy HIT LATA: Książka dopasowana do bikini (Stylowy pomysł na plażowy outfit!)

Jeśli lubisz czytać, ta opcja z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Komentarze (48)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 07:58
masakra w bielsku oblewaja rowno za glupoty co innego na karcie co innego muwia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2012 16:26
Dobrze, że egzamin na prawko mam już za sobą ;D Zdałam ponad rok temu, podejść było kilka , ale mimo dużych wydatków pieniężnych (musialam dojeżdzać ponad 60km na egzamin bo mieszkam w małym mieście, a bilety jednak trochę kosztują;p) i czasu poświęconego na to (opuściłam sporo godzin w szkole) było warto ;dd po samym kursie czyli 30h jazdy z instruktorem potrafiłam jedynie ruszyć z miejsca, zmienić biegi i jechać do przodu.. Moim zdaniem 30h to za mało by pójść i zdać egzamin, chyba że ktoś ma albo zaje.iste szczęście albo naprawdę czegoś się nauczył, ale niestety większość instruktorow tylko trzepie kasę, godziny odbębni a biedny kursant nie dość, że wyrzucił pieniądze w błoto, to nadal nic nie umie..;.;/ Ja jeździć nauczyłam się dopiero na prywatnych lekcjach z instruktorem, a było ich ze 20 godzin ;P Jednak co kasa do ręki to do ręki, zupełnie inne podejście, szczere mówienie o błędach, pokazanie kilku fajnych trików, a nawet przypomnienie zasad ruchu drogowego, jakby ktoś czegoś zapomniał ;p A nawet dopasowanie się do czasu kursanta a nie na odwrót. Nie wiem jak w innym miastach / szkołach , ale u mnie tak było. Mimo wszystko cieszę się, że zdałam za n-tym razem, przynajmniej sobie pojeździłam, poćwiczyłam jazdę, teraz nie boję sie jeździć samochodem nawet po dużym mieście. Moja znajoma zdała za pierwszym razem, miała jedną stłuczkę, aktualnie w ogóle nie siada za kierownicę ;P szuka kierowcy lub przestawia się na rower ;P Pozdrawiam i życzę powodzenia przyszłym zdającym ! Pamiętajcie, że stres i nerwy to najgorszy wróg na egzaminie !!!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2012 00:34
ble ble ble
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2012 00:32
Tutaj wpisz treść komentarza do Prawo jazdy tylko dla bogatych? Już niedługo auto-szkoły będą zdzierać z nas niezłą kasę!...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2012 00:28
Podziwiam ludzi, ktorzy zdaja na prawko w Polsce. :D Nawet ci, ktorzy dobrze jezdza sa oblewani (kasa, misiu, kasa). Dlatego ja nie zamierzalam finansowac mafii zwanej WORD i za 1. razem zdalam w Niemczech, gdzie zdawalnosc wynosi 75% (a nie 30%, jak w Polsce).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo