Przyszłość według futurologów: Czy czeka nas scenariusz rodem z powieści Lema?

Prognozy naukowców przyprawiają o zawrót głowy!
Przyszłość według futurologów: Czy czeka nas scenariusz rodem z powieści Lema?
15.07.2012

Współczesny świat rozwija się w zawrotnym tempie. Już teraz technologia tak szybko idzie do przodu, że trudno za nią nadążyć. Jak więc będzie wyglądało życie na Ziemi już za kilkanaście lat?

Futurologiczne wizje naukowców nie znają granic. Najsłynniejsze z nich opublikował ostatnio serwis ilookforwardto.com. Oto, jak widzą naszą przyszłość najwięksi współcześni badacze...

1. Koniec z nauką języków obcych

Już niedługo wynalezione zostanie specjalne urządzenie, które wszczepione w ucho będzie nam automatycznie tłumaczyło każdy język świata.

2. Samoleczenie

W przyszłości zapotrzebowanie na lekarzy będzie znacznie mniejsze niż dzisiaj. A wszystko to dzięki lekom nowej generacji, zmuszą organizm człowieka do samoleczenia – twierdzi profesor Ellen Heber-Katz z Wistar Institute w Filadelfii.

Przyszłość

9. Hotele w kosmosie i bazy na Marsie

Wszechświat staje przed nami otworem. Rodzący się turystyczny przemysł kosmiczny powoli nabiera realnego kształtu I choć na razie jest to bardzo droga rozrywka, już niedługo w kosmos będą mogli latać wszyscy.

10. Roboty zamiast aktorów

Specjalnie zaprogramowane maszyny zastąpią prawdziwych aktorów i idealnie zagrają każdą rolę. Tylko, co na to hollywoodzcy celebryci, którzy za swoje kreacje otrzymują teraz tak ogromne gaże?

Opracowała Michalina Żebrowska

Źródło: ilookforwardto.com

Zobacz także:

Jak kupować ubrania z głową? (7 wskazówek)

Możesz być jednocześnie modna i oszczędna. Jak? To proste!

Czas na wybór studiów: Jakie kierunki cieszą się w tym roku największą popularnością?

Młodzi Polacy podjęli właśnie najważniejszą w swoim życiu decyzję.

Przyszłość

3. Idealny partner

Seks zabawki, lalki i imitacje kobiecej anatomii znane są człowiekowi od dawna. Już niedługo jednak będziemy mogli skorzystać z dużo bardziej zaawansowanej łóżkowej technologii. Dr David Lavy przewiduje, że już za 5 lat będziemy uprawiać seks z robotami, a za 50 zalegalizowane zostanie pierwsze małżeństwo człowieka z maszyną.

4. Zniknie skrajne ubóstwo

ONZ szacuje, że do 2020 roku, tylko 10% obywateli świata będzie żyło w skrajnej biedzie. Czy nie wydaje Wam się, że jest to trochę zbyt odważna prognoza?

5. Rośliny hodowane w wieżowcach

Agraryzm powoli odchodzi do lamusa. Już niedługo rośliny zaczną wytwarzać wielkie fabryki – to będzie coś na kształt wielopiętrowych szklarni nadzorowanych przez wykwalifikowanych genetyków i biotechnologów.

Przyszłość

6. Samochody bez kierowców

Wsiadacie do auta, odchylacie fotel do tyłu, bierzecie piwo do ręki i zaczynacie oglądać ulubiony serial. W tym czasie, samochód wiezie Was do wyznaczonego celu. Nieprawdopodobne? A jednak, już niedługo czeka nas prawdziwa komunikacyjna rewolucja.

7. Miasta molochy

Już teraz 50 procent ludzkości mieszka w wielkich aglomeracjach. Do 2030 roku mieszczuchów ma być dwa razy więcej!

8. Statki powietrzne

Pierwsze latające samochody powoli wchodzą do sprzedaży. Naukowcy przewidują, że już za kilkanaście lat takie pojazdy nie będą niczym nadzwyczajnym.

Komentarze (28)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.07.2012 10:45
Wszystko jest fajne itd ale jeżeli roboty będą zastępowały ludziwe wszystkim, nawet w małżeństwach to po co my będziemy żyć?? Dziwne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2012 20:53
Z tego wszystkiego wynika,iż w przyszłości wszystko będzie idealne i lepsze,jednak zważając na to,co dzieje się teraz (tragedie,kryzysy,bankructwa,wojny i inne nieszczęścia), ciężko wywnioskować że już za kilkanaście lat wszystko będzie takie tanie,oczywiste i dostępne wszystkim.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2012 20:40
niektóre pomysły są dobre.. ale fabryki roślin? Rośliny są kapryśne i nie lubią rosnąć w obcych warunkach bez chemicznych "wspomagaczy". już teraz ludzie chorują przez złe żywienie, już teraz nie istnieje na naszej planecie niemodyfikowana kukurydza. Oczywiście, że jestem za tym żeby nie było skrajnego ubóstwa. To dobry i ambitny pomysł. Statki powietrzne i samochody bez kierowców to też nie najgorszy pomysł... Ale sex z robotem? gdzie tu uczucia, emocje, może jeszcze można go będzie zaprogramować tak żeby nie sprawiał trudności? Z partnerem podejmuje się wspólne decyzje, co po takim co będzie powtarzała "tak kochanie" ? Sami sobie zrobimy krzywdę, to po pierwsze, a po drugie Nuuuda, co za związek bez rozmówcy który ma własne zdanie? No i ostatnia rzecz. słuchawki tłumaczące języki? dzięki takim "ułatwiaczom życia" wychowa się szereg generacji debilów. Już teraz zauważam, że dzieciaki są mniej bystre niż kiedyś. Każda nauka, szczególnie języków, poszerza horyzonty. W języku zapisana jest mentalność i melodia ludzi. Gdzie własny rozwój? takie podejście mają dzieci w podstawówce czy gimnazjum.. (och jak mi się nie chce, do niczego się to nie przyda...) Jak chcecie sobie ułatwiać życie, musicie pamiętać, że to może nie odbije się na was, ale na waszych dzieciach tak. Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2012 19:15
Wszyscy jęczący przypominają mi ludzi z epoki początków elektryfikacji, "Dzieło szatana! Żarówki nigdy nie zastąpią lamp naftowych!", setki ludzi pracuje na to, żeby wszystkim żyło się lepiej i mieli udogodnienia, ale nieee, malkontenci zawsze się znajdą; chorób też nie leczmy, bo selekcja naturalna?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2012 16:28
A mi taka wizja się podoba, tu nie chodzi o tworzenie człowieka idealnego ale eliminowanie wad wrodzonych, tak samo inne choroby w przyszłości mogłyby zostać wyleczone. Osobiście czekam na to aby odkryć kosmos, planety a może i inne formy życia na planetach. Nie że jestem dziwna ale wierzę w kosmitów, nie takich jak na filmach, kosmici nie mogą być humanoidami ale że jesteśmy sami we wszechświecie...nie wierzę.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo