Skończył studia przed czasem. Teraz zapłaci za to olbrzymią karę! (JAK TO?)

Odszkodowanie za wychodzenie przed szereg.
Skończył studia przed czasem. Teraz zapłaci za to olbrzymią karę! (JAK TO?)
12.07.2012

Wydawałoby się, że największym problemem uczelni wyższych są tzw. wieczni studenci, czyli osoby, które uczęszczają na zajęcia długie lata i nijak nie mogą zdobyć tytułu magistra. Okazuje się jednak, że niektóre szkoły mają zupełnie odwrotny problem.

Pewne niemiecka uczelnia prywatna wytoczyła właśnie proces jednemu ze swoich uczniów, zarzucając mu, że.... za szybko skończył swoje studia.

Marcel Pohl to rzeczywiście bardzo nadgorliwy student. Chłopakowi udało się zdać łącznie 60 egzaminów w zaledwie 20 miesięcy, a cała jego nauka zamiast 11 przewidzianych semestrów trwała tylko 3! - informuje serwis thelocal.de.

Niestety, za swój niewiarygodny czyn, wybitnie zdolny uczeń nie usłyszał żadnej pochwały. Wręcz przeciwnie, uczelnia domaga się od niego 3 tysięcy euro zadośćuczynienia – jest to równowartość czterech miesięcy nauki.

Czy Marcel będzie musiał ponieść koszty swojej przyspieszonej edukacji? O tym już niedługo zadecyduje sąd...

Myślicie, że powinien zapłacić?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Co zrobić, żeby zakochać się na zawołanie?

Dziwna właściwość ludzkiego umysłu. Spróbujecie?

SEKRETY, których JEMU lepiej nie wyjawiać. O czym facet nie powinien się dowiedzieć?

Mówi się, że sekrety zabiera się ze sobą do grobu. Nawet własne. Dlatego o pewnych sprawach nie powinnaś mówić swojemu partnerowi.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 21:54
możecie nie kopiować ze sfory? przecież i tak sobie mogę przeczytać sama z tamtąd!
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 11:44
Ja studiuję na Pwr i nie mamy czegoś takiego jak egzaminy poprawkowe, masz 2 terminy jak ich nie zdasz możesz pisać podanie o komisa, jak oblejesz to powtarzasz przedmiot za rok za co oczywiście płaci się kupę kasy. Czasem bywa tak że studenci płacą czesne za zaoczne + tyś za kursy poprawkowe.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 10:40
I ZNOWU BITWA O PIENIĄDZE!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 10:36
u nas też trzeba zapłacić za całe studia, a do tego uczelnie wprowadzają limity egzaminów które możesz zdać w ciągu roku, tak jest np na UŁ i nie mam mowy żeby skończyć przed terminem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2012 10:13
Uczelnie prywatne... to jest dla nich super biznes! Pieniądze za poprawki, do tego wysokie opłaty semestralne... Na takim wybitnym studencie nic nie zarobili, więc w jakiś sposób chcą zadośćuczynienia. Ehh...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo