Nowe zasady podróżowania AUTOBUSEM: Śmierdzisz? Wysiadasz! (Tak, naprawdę...)

Podróżnych czekają niełatwe czasy. Zwłaszcza w upały.
Nowe zasady podróżowania AUTOBUSEM: Śmierdzisz? Wysiadasz! (Tak, naprawdę...)
10.07.2012

Pewnie niejedna z Was zgodzi się, że podróżowanie latem komunikacją miejską to prawdziwy koszmar. Zapoceni pasażerowie, niedbający o higienę osobistą bezdomni... W miejskich autobusach i tramwajach roznosi się naprawdę obrzydliwy fetor.

Cuchnący problem jest już tak ogromny, że postanowiły zająć się nim władze MPK. Wrocławscy urzędnicy pracują właśnie nad nowym regulaminem, który miałby zezwalać na wypraszanie z pojazdów osób wydzielających niemiły zapach – donosi rmf24.pl.

Do tej pory policja lub straż miejska mogła usunąć z komunikacji miejskiej osobę, które nie odznaczała się tzw. "schludnym wyglądem". W zapiskach prawnych nie było jednak żadnej wzmianki o nieprzyjemnej woni buchającej od pasażera. Niedługo jednak przepisy te zostaną bardziej sprecyzowane.

Miejmy nadzieję, że pozwoli to raz na zawsze wyeliminować, dotykający nas wszystkich, śmierdzący problem...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Magia? Nie! To tylko zabawa z prawami fizyki - zobaczcie zdjęcia z Muzeum Iluzji w Seulu

Niemożliwe staje się możliwe, rzeczywistość zamienia się w fantazję.

Ta kiecka jest zrobiona z... ludzkich włosów! Oryginalnie czy PASKUDNIE? (Oceń!)

Fryzjerka postanowiła oddać hołd swojej branży.

Polecane wideo

Komentarze (50)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2013 14:41
nazywam sie anusiak
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2012 19:04
a ja myślalam, ze prawem każdego człowieka jest swoboda poruszania się. nie pasuje ci smród, żule, otyłe kobiety to jeździj sobie taksówką. Nadmierna potliwość może być spowodowana również choroba i nawet mycie się 3 razy dziennie nie rozwiązuje tego problemu całkowicie. Pamiętajcie, że to ma dwie strony i was ktoś równiez może uznać za problem :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2012 10:33
wszyscy się pytacie kto to będzie egzekwował, ale jeśli zgłosisz coś takiego kierowcy to on nie ma prawa ruszyć z przystanku, jeśli nie rozwiąże problemu - czyli nie zawiadomi odpowiednich władz lub sam nie wyprosi śmierdzącą osobę z autobusu/tramwaju.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2012 14:58
Nie tylko! bezdomnych! Ostatnio jechałam autobusem i weszła kontrolerka biletów. Smierdziało od niej i to mocno. było z 30 stopni ja jak bym mogła ym jechała w samych majtkach a ona nałozyła golf z długim rekawem a na to jakąs sukienke i spodnie długie. Nie życze nikomu wąchać takich osób
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.07.2012 00:57
Myślę, że sprawa dotyczy głównie bezdomnych i wiejskich kobit, które to nie potrzebują mydła. To śmieszne, ale wykluczając bezdomnych to zauważyłam, że przeważnie grube kobiety z chustami smierdza najbardziej, bardziej od mężczyzn, wiele takich niestety spotkałam. Niewiem czy przyjeżdżają z jakiegos odludzia, gdzie nie ma mydła do miasta? Jestem jak najbardziej za tym zapisem. Ostatnio pamiętam jechałam autobusem, a tam leży i śpi na 2 siedzeniach w poprzek smierdzaca żulka nigdy nie czułam nic ochydniejszego jak zgniłe jaja z gównem.. to nie była zimna zima.. Ci ludzie szukają wygodnego miejsca do spania, ale nie muszą płacić tak jak zwykli pasażerowie za bilety i jeszcze są uciążliwi ! A kanar ich nie usunie, bo dla bezpieczeństwa swoich nozdrzy woli się nie zbliżać
odpowiedz

Polecane dla Ciebie