Ty na wakacje, a złodziej... do Ciebie! Uwaga, o tej porze roku jest najwięcej WŁAMAŃ!

Gdy kota nie ma, myszy harcują. Co rabusie najchętniej kradną?
Ty na wakacje, a złodziej... do Ciebie! Uwaga, o tej porze roku jest najwięcej WŁAMAŃ!
18.07.2012

Okres letni to istny raj dla wszelkich złodziei, oszustów i naciągaczy. Gdy właściciele mieszkań wyjeżdżają na wakacyjny urlop, rabusie rozpoczynają w najlepsze swoje żniwa. Co najczęściej pada ich łupem?

Listę przedmiotów, które giną z polskich domostw otwierają biżuteria i gotówka. Złodzieje chętnie wyciągają również ręce po cudzy komputer i inne sprzęty elektroniczne – wynika z raportu opracowanego przez firmę ubezpieczeniową Ergo Hestia.

Co ciekawe jednak, wymienione wyżej dobra nie są jedynymi, które interesują rabusiów. Czasem podczas włamania złodziej nie może opanować się przed opróżnieniem barku z alkoholem. Są też i tacy, którzy wykręcają z domu wszystkie żarówki oraz wyrywają kable ze ścian. Wiadomo przecież, że w skupie złomu można sprzedać dosłownie wszystko...

Co zrobić, aby nie dać okraść? Policja doradza, aby przede wszystkim nie chwalić się zbytnio swoim wyjazdem. Warto również zostawić klucze do mieszkania jakiejś zaufanej osobie i poprosić ją, aby co kilka dni odwiedziła nasze lokum.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Piękne kwiaty? Spójrz bliżej i przekonaj się, że te wspaniałe okazy to tylko BRYZGAJĄCA FARBA!

Niezwykła twórczość amerykańskiego fotografa Jacka Longa.

Wiedz, że coś się dzieje: Polscy piłkarze nie wygrali Euro 2012 przez… TATUAŻE?!

Kolejna kontrowersyjna teoria księdza Natanka. Koniecznie obejrzyj to video!

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.07.2012 21:30
Ja mam to szczęście, że mieszkam na osiedlu, które jest ogrodzone i dodatkowo kręcą się ochroniarze, więc czuję się spokojna o mieszkanie, gorzej ze zwierzakami, mamy 2 koty , zawsze braliśmy je ze sobą, ale w tym roku wybraliśmy się na Kretę, a że to wycieczka zorganizowana przez biuro to zabranie ich nie wchodziło w rachubę, dlatego poprosiliśmy o opiekę nad nimi znajomych, a właśnie szkoda, że bp nie pomyśleli o takich udogodnieniach żeby mozna było zabrać zwierzaka, nawet byśmy dopłacili, akurat lecimy z alfa starem i założe się, że gdyby to biuro miało taką opcję, to zarabiałoby jeszcze więcej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2012 11:07
jaki piekny brzuszek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2012 21:11
Ja na szczęście mogę liczyć na uprzejmość moich sąsiadów. Zawsze zostawiamy im z mężem klucze kiedy wyjeżdżamy gdzieś na dłużej. Jestem spokojna bo wiem, że zawsze podleją kwiaty czy zerkną czy ktoś się obcy nie kręci. W tym roku byliśmy 2 tygodnie ( W Egipcie z Alfastarem, nawiasem mówiąc wakacje super!) i o mieszkanie się nie martwiłam. Zresztą kiedy oni gdzieś jadą, my odwdzięczamy im się tym samym. Jeszcze nigdy nikt się do mnie (odpukać) nie włamał.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2012 12:39
Najczęściej kradną gotówkę i złoto, bo teraz urządzenia elektroniczne typu komputery i telewizory są łatwe do namierzenia kiedy ktoś chce je sprzedać. Łaszą się też na perfumy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2012 09:51
jak u mnie nie ma nikogo w domu ja wyjade i rodzice to jej kolezanka przychodzi na wieczor i zapala swiatło u mnei w domu , a na noc gasi. ale naszczescie mam alarm w mieszkaniu ( byly lokator to lekarz to mieszkanie zrobil bezpieczne :D) ale naszczescie alarm nigdy nie zostal uzyty przez nas :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie