Co niemieckie nastolatki wiedzą o Hitlerze? Pewien naukowiec zadał im kilka prostych pytań...

Czy tamtejsza młodzież jest w ogóle świadoma tego, co działo się w przeszłości?
Co niemieckie nastolatki wiedzą o Hitlerze? Pewien naukowiec zadał im kilka prostych pytań...
01.07.2012

Wydawałoby się, że mieszkańcy Niemiec, państwa będącego europejską potęgą, powinni odznaczać się wysokim poziomem wiedzy i wykształcenia. Okazuje się jednak, że nie do końca tak sprawa wygląda.

Uczniowie niemieckich szkół kompletnie nie znają historii i nie interesują się tym, co działo się w ich kraju w przeszłości. Specjalne badanie przeprowadzone przez niemieckiego naukowca, Klausa Schroedera ujawniło szokującą prawdę.

7,5 tysiąca niemieckich piętnastolatków zapytanych, co sądzą o różnych niemieckich rządach nie potrafiła wyrazić własnego zdania. Co więcej, aż połowa z nich miała wątpliwości, czy nazistowskie rządy były dyktaturą i kim był tak naprawdę Adolf Hitler!

Przerażają Was te informacje? No cóż, tak to już jest, że o wszystkim, co najgorsze zapomina się najszybciej...

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

MEGA ODJECHANE billboardy! Przeszłabyś obok nich obojętnie? (MY RACZEJ NIE)

Twórcy reklam mają nieskończoną wyobraźnię.

Euro 2012 okazało się wielką klapą? Nasz kraj odwiedziła tylko garstka kibiców! SŁABO...

A miało być tak pięknie.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 20:40
Skończyłam teraz pierwszą klasę liceum, niedawno byłam na spotkaniu międzynarodowym w Niemczech, udział brały reprezentacje Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Węgier. Jeden wieczór był przeznaczony na zaprezentowanie prezentacji multimedialnych na temat swojego kraju, z czego nasz kraj słynie, z czego jesteśmy dumni. Kiedy przyszła kolej Niemiec, pokazywali serię zdjęć rzeczy z których są dumni, czyli loga Haribo, Volkswagena etc. Nagle w tym przewijaniu pojawiło się zdjęcie Hitlera, Niemki zaczęły się chichrać jak głupie i zaraz przełączyły. A na sali siedzieli Polacy, Czesi i inni. Nikogo bynajmniej to nie rozbawiło... Do tej pory jak o tym myślę to mnie szlag trafia
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 18:02
U mnie w klasie dziewczyna uwazala, ze Stalin byl dobry.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 16:12
Właśnie, to ciekawe w jakim programie nauczania, mówią jakim człowiek naprawdę był Hitler? Zgadzam się szkoła do dno. O Hitlerze i Stalinie uczyłam się na własną rękę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 15:32
from sfora . pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.07.2012 14:20
Tak nawiasem, historia jako przedmiot szkolny w Polsce to nuda. Ogólnie ja uwielbiam historię, czytam duzo ksiązek, ale to co było w szkole to mi bokiem wychodziło, nic dziwnego, że ludzie się zniechęcają, nie uczą i nic nie wiedzą... A przecież to jest tak fascynująca nauka, ech...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo