Letnie wyprzedaże: Jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom? (WSKAZÓWKI)

Kilka porad, które mogą się przydać wszystkim łowcom okazji.
Letnie wyprzedaże: Jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom? (WSKAZÓWKI)
26.06.2012

Kilka dni temu informowałyśmy Was, że w polskich sklepach rozpoczęły się niedawno letnie wyprzedaże, sięgające nawet 50 procent. I choć ceny z każdym tygodniem będą nadal systematycznie spadać, a rabaty coraz mocniej kusić, to zakupowe szaleństwo ogarnie nas prawdopodobnie już teraz.

Z tego względu dziennik Fakt przygotował parę wskazówek, które mogą się przydać wszystkim łowcom okazji. Jeśli nie chcesz zostać ofiarą nieuczciwych sprzedawców, koniecznie się do nich zastosuj!

Przede wszystkim zawsze pytaj obsługę sklepu, dlaczego dany towar jest mocno przeceniony. Być może jego wartość spadła, ponieważ jest wadliwy lub uszkodzony.

Po drugie za każdym razem upewnij się przy kasie, czy zakupiony przez ciebie produkt podlega zwrotom lub wymianie. Jeśli tak, zapytaj na jakich zasadach.

shopping

Po trzecie, jeśli cena towaru została obniżona ze względu na jego defekt (na przykład zepsuty suwak, plamę na materiale), powinno to być wyraźnie zaznaczone przez sprzedawcę. Mając taką wiedzę, nie będziemy jednak mogli złożyć reklamacji. Dopiero w przypadku, gdy po zakupie wyjdzie na jaw jakaś inna usterka, będziemy mieć dwa miesiące, aby produkt reklamować.

I ostatnie: jeśli reklamowany przez nas towar jest dużej wielkości i nie możemy go zanieść do sklepu, za jego transport płaci sprzedawca.

Maja Zielińska

WYPRZEDAŻ w Mango: 19 okazji cenowych UNDER 100 zł

W Mango ruszyły sezonowe obniżki. ŚWIETNIE!

Zwierzęta ZMUTOWANE w Photoshopie. Tak mogłyby wyglądać najdziwniejsze hybrydy!

Autor tych zdjęć to mistrz photoshopowych manipulacji.

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2012 20:31
Nieuczciwych sprzedawców???? Sprzedawca nie ma nic do gadania, jeśli ktoś jest nie uczciwy to tylko i wyłącznie właściciele, prezesi i inne gady!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2012 21:25
Ja kiedyś w New Yorkerze kupiłam 2 bolerka 5zł/szt , to było z rok temu. A od kilku miesięcy widzę te same bolerka w cenie 39,90 zł ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2012 19:05
Po drugie za każdym razem upewnij się przy kasie, czy zakupiony przez ciebie produkt podlega zwrotom lub wymianie. Jeśli tak, zapytaj na jakich zasadach. dobre sobie. sa problemy ze zwrotem zakupionego towaru po normalnej cenie, a co tu mowic o zwrocie z przeceny
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2012 12:54
taaa w te wszystkie sklepy przed obniżką zawyżają cenę.. a później tak naprawdę produkt nie jest przeceniony o 50% jak widać na metce (ze 120 na 60) tylko o 10% bo np spodnie kosztowaly 70 a cenę zawyżyli na 120 :D.. Nie warto chodzić na pierwsze wyprzedaże, pod koniec owszem.. sama kupilam kurtkę która kosztowała 210 zł (bo polowalam na nią już na początku zimy to wiem ze ta cena byla taka naprawde) za 69,90 :)) to dopiero łup :)
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2012 10:32
W tych sklepach mają taką marżę, że ja pier*olę... Ale przyznam szczerze, że kiedyś udało mi się kupić dwie bluzki w New Yorkerze na 3,95zł :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo