Egzamin gimnazjalny wypadł dramatycznie! Uczniowie znów sobie nie poradzili...

Kogo należy obwiniać za tak mizerną średnią?
Egzamin gimnazjalny wypadł dramatycznie! Uczniowie znów sobie nie poradzili...
22.06.2012

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminu gimnazjalnego. Niestety, wydaje się, że nasza młodzież znów się nie popisała. W tym roku uczniowie polegli przede wszystkim na przedmiotach ścisłych.

Gimnazjaliści z części matematycznej otrzymali średnio zaledwie 47 procent punktów. Podobnie wypadł zresztą test z pozostałych przedmiotów przyrodniczych. Tutaj przeważającej części uczniów nie udało się zdobyć więcej niż 50. procent punktów.

Nieco lepiej gimnazjaliści napisali egzamin z języka polskiego – średni ogólnopolski wynik to 65 procent punktów. Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie zdający otrzymali średnio 61 procent punktów.

Na poziomie podstawowym z języka angielskiego średni wynik to 63 proc. pkt., z języka niemieckiego 57 proc. pkt., z rosyjskiego 65 proc. pkt., z francuskiego - 69 proc. pkt., z hiszpańskiego 71 proc. – podaje Sfora.pl.

W tym roku uczniowie trzecich klas gimnazjum po raz pierwszy pisali egzamin na zupełnie nowych zasadach. Myślicie, że to dlatego jego wyniki są tak mizerne?

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Czym możesz się zarazić nocując w hotelu?

Jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie wynająć pokój w hotelu, lepiej zabierz ze sobą zestaw do dezynfekcji.

Chorągiewki na autach są nielegalne? UPS!

Oto, co na ten temat ma do powiedzenia wymiar sprawiedliwości.

Komentarze (92)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2012 16:41
skąd wy bierzecie te statystyki ? w mojej szkole (która wcale nie ma takiej świetnej recenzji ) wyszedł wyśmienicie . Wszyscy ogółem zadowoleni , mówią , że test był banalny . Wg mnie testy były na myślenie , naprawdęmało zadań na wiedzę konkretną . Matma to był śmiech w żywe oczy , polak również . ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2012 18:09
Nie wiem w czym widzicie ten "problem". Większość ludzi na średnim poziomie napisało go tak z 60%-80% więc uważam że wcale nie tak źle. średnie są zawsze niskie dopiero teraz się uświadomiliście...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2012 13:22
Rocznik 96 ma trudniejszy system nauczania , to co kiedyś przerabiali w szkołach średnich dziś muszą się tego nauczyć w gimnazjum . Wymagają zbyt wiele , i może dlatego młodzież się potem buntuje ? Powinni wkońcu ustalić jeden system nauczania i nie zmieniać . Tak samo jak wprowadzają internetowe dzienniki , nauczycielom też wcale to nie odpowiada . Rząd robi to co chce , nie patrząc na na uczniów lub nauczycieli . Chcą być nowoczesnym państwem , stawiają wyższe poziomy tylko że zamiast iść wyżej spadamy w dół .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2012 22:30
według mnie najłatwiejsza była część matematyczna, a jestem humanistką :P ogólnie z testów mam 87 pt i jestem zadowolona.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2012 22:16
tak nie wiem po co zmieniali te zasady ;( te testy naprawdę były trudniejsze... po co oni ciągle coś zmieniają... Czemu mamy obrywać za to, że ministrowie się nudzą i mamy na tym cierpiec? tak samo coś mają zmienić w maturze... błagam nie załamujcie mnie juz. nie jestem królikiem doświadczalnym!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo