Chorągiewki na autach są nielegalne? UPS!

Oto, co na ten temat ma do powiedzenia wymiar sprawiedliwości.
Chorągiewki na autach są nielegalne? UPS!
http://mywhitechocolatemocha.blogspot.com
21.06.2012

Wraz z rozpoczęciem Euro 2012 samochody ozdobione powiewającymi flagami opanowały ulice naszych miast. I chociaż po przegranej Polski z Czechami część kierowców postanowiła pozbyć się biało-czerwonej chorągiewki, to jednak nie wszyscy zrezygnowali z tej oznaki patriotyzmu. Czy jednak wożenie na swoim aucie narodowej flagi nie jest przypadkiem łamaniem prawa?

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław Johann ma co do tego pewne wątpliwości - donosi Gazeta Polska codziennie. Przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości zawiadomił właśnie prokuraturę. W swoim uzasadnieniu napisał wyraźne:

Widziałem na ulicach Warszawy kilka samochodów osobowych udekorowanych flagami biało-czerwonymi, na których umieszczone były komercyjne reklamy Coca-Coli i piwa Warka oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. W rozmowie z Gazetą Polską codziennie, sędzia Johann zauważa, że polska flaga podlega ochronie prawnej i nie można wykorzystywać jej do celów marketingowych.

Tak więc, Drogi Kibicu, lepiej dokładnie przyjrzyj się chorągiewce, która tak pięknie powiewa przy Twoim aucie. Za swój patriotyczny gest możesz bowiem... dostać mandat.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

PULLING: Krwawa rozrywka fanów piercingu (Próba bólu czy raczej próba głupoty?)

Uwaga, bardzo DRASTYCZNE zdjęcia. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Sprzątanie może być przyjemnością! I wcale nie chodzi o skuteczne detergenty, ale o...

Zobaczcie, co w głębi duszy, sądzi na ten temat większość kobiet.

Komentarze (38)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2012 00:20
Takie rzeczy tylko w Polsce :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 21:03
Zdjęcie- Gdańsk Wrzeszcz na wysokości Jantara. ;PP
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 01:05
widac, ze czytacie ze zrozumieniem co niektorzy.... gratuluje!! wyraznie w przepisach jest napisane, ze nie mozna wykorzystywac flagi w celach marketingowych z uwagi na ochrone symbolu narodowego, co oznacza, ze umieszczanie w/w w artykule znaczkow CocaColi, Warki, PZPN i innych bzdur na flagach jest niedozwolone!!!! A juz inna sprawa jest afiszowanie sie z flaga narodowa 'czysta od reklam'..... No i jezeli jeszcze dokladacie cegielke do propagowania takich flag komercyjnych, to mandat sie nalezy jak nic! LUUUDZIE LITOSCI!!! jak nie umiecie czytac, to sie nie wypowiadajcie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.06.2012 01:01
widac, ze czytacie ze zrozumieniem co niektorzy.... gratuluje!! wyraznie w przepisac jest napisane, ze nie mozna wykorzystywac flagi w celach marketingowych z uwagi na ochrone symbolu narodowego, co oznacza, ze w/w w artykule znaczki CocaColi, Warki, PZPN i innych bzdur jest niedozwolone!!!! A juz inna sprawa jest afiszowanie sie z flaga narodowa 'czysta od reklam'..... LUUUDZIE LITOSCI!!! jak nie umiecie czytac, to sie nie wypowiadajcie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 22:47
co takiego? pierwszy raz polacy naprawde czuja sie jak patrioci,a tu taki tekst,taak powlepiajcie wszystkim mandaty za to,ze kibicuja polsce
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo