Uwaga studenci! PRACE LICENCJACKIE odchodzą do lamusa, teraz czeka Was...

Oj, trzeba będzie mocno przysiąść do nauki.
Uwaga studenci! PRACE LICENCJACKIE odchodzą do lamusa, teraz czeka Was...
17.06.2012

Coraz więcej uczelni wyższych rezygnuje z prac licencjackich. Zamiast pisania wielkich rozpraw naukowych, szkoły decydują się na przeprowadzenie specjalnego egzaminu końcowego, który bardzo dogłębnie sprawdza wiedzę zdobytą podczas całego toku studiów. Powód?

Wykładowcy mają już dość czytania tekstów, które są prawie w całości skopiowane bądź też wyraźnie widać, że w procesie ich tworzenia brały udział osoby trzecie. Co najgorsze jednak, udowodnienie takiego przewinienia studentowi jest bardzo trudne, zwłaszcza że wiele polskich szkół nie zdecydowało się jeszcze na wprowadzenie systemów antyplagiatowych – donosi Rzeczpospolita.

Na polskich uczelniach wyższych rzadko również zdarzają się wydalenia czy zawieszenia studenta, który przywłaszczył sobie cudzą pracę. Zwykle kończy się jedynie na słownym ostrzeżeniu. To kara, którą tak naprawdę nikt się nie przejmuje.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Egoiści z Polski rodem

Kompletnie nie potrafią dogadać się z rówieśnikami.

Ubrania w drogich sklepach: Płacimy za nie krocie, a ktoś je już przed nami nosił!

Aż jedna na osiem kobiet kupuje ekskluzywne stroje tylko po to, żeby założyć je na jedną okazję, a potem… zwrócić do sklepu.

Polecane wideo

Komentarze (70)

Ocena: 4.99 / 5
OtyłyLew (Ocena: 4) 06.04.2016 09:47
Ach te pisanie. Ja skorzystałem po prostu ze strony pracedyplomowe bo tam znalazłem dużo inspiracji. Nie warto kupować pracy. Nie można byc aż tak leniwym.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 20:59
ja mam egzamin końcowy. moim zdaniem jest to bardzo niesprawiedliwe bo niektórzy napiszą (skopiują) pracę, czasami nawet promotor z góry poinformuje o pytaniach jakie zada podczas obrony, taki student zdaje na bdb, a ja niestety nie dość, że muszę na egzamin nauczyć się zakresu materiału z s lat studiów, egzamin jest ustny to jeszcze do oceny biorą pod uwagę średnią z ocen z całych 3 lat studiów..........
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 12:35
mam egzamin koncowy.Beznadzieja na licencjat mam prace badawcza i do tego ponad 500 pytan a poza tym dziekan na uczelni sam sie pogubił w tym wszytkim,Pytania były zmieniane caly czas okazalo sie ze mamy mniej niz 20 dni na nauczenie sie pytan . i JESZCZE NIEWIADOMO CZY NIC NIE ZMIENIA.;/;/;/;/ MASAKRA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2012 11:02
Trzeba iść na uczelnię państwową, a nie prywatną, gdzie ktoś ci napisze pracę i gotowe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2012 13:36
U mnie na kierunku jest wypór. Możesz robić i licencjat i inżyniera. Studia inżynierskie są po prostu o semestr dłuższe i jest więcej przedmiotów. Licencjat kończy się egzaminem, bronieniem pracy i jeszcze do napisania jest projekt! Inżynierka podobnie. Też projekt, praca i egzamin, tylko, że z szerszego materiału. U mnie plagiaty są bardzo tępione. I to nie tylko jeśli chodzi o zaliczenie, ale też "po drodze".
odpowiedz

Polecane dla Ciebie