Ubrania w drogich sklepach: Płacimy za nie krocie, a ktoś je już przed nami nosił!

Aż jedna na osiem kobiet kupuje ekskluzywne stroje tylko po to, żeby założyć je na jedną okazję, a potem… zwrócić do sklepu.
Ubrania w drogich sklepach: Płacimy za nie krocie, a ktoś je już przed nami nosił!
14.06.2012

W dzisiejszych czasach moda odgrywa niezwykle istotną rolę. Karierę robią osobiste stylistki, a blogi modowe biją rekordy popularności. Nic zatem dziwnego, że obsesyjnie dbamy o zawartość naszej szafy.

Dla wielu kobiet kreowanie własnego wizerunku jest ważne do tego stopnia, że potrafią wydać krocie na markowe ciuchy. Robią to nawet wtedy, gdy je… nie stać. Zasada jest prosta: należy kupić ubranie w ekskluzywnym sklepie, założyć je na wybraną przez siebie okazję bez odrywania metki, a następnie zwrócić strój do butiku. Z badań przeprowadzonych przez Onepoll.com wynika, że praktyki takie stosuje aż jedna na osiem pań. Najczęściej zdarza się to dziewczynom w wieku 18-24 lat (16 proc. respondentek), choć nieco starsze kobiety w przedziale wiekowym 25-31 lat również nie są święte (14 proc. z nic ukrywało metkę tylko po to, aby pochwalić się markowym strojem).

Wniosek, płynący z ankiety, jest zatem prosty: kupując ubranie w drogim sklepie nie mamy pewności, czy przypadkiem nie było już wcześniej przez kogoś noszone. - To zrozumiałe, że w dobie kryzysu ludzie zaciskają pasa i wydają pieniądze z większą ostrożnością i rozsądkiem. Jednak zwracanie ubrań po ich wcześniejszym noszeniu jest nie tylko nieuczciwe, ale i niehigieniczne - podsumował rzecznik serwisu.

Co Wy na to?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Oto Rupert – największy kot świata!

Niezły z niego wielkolud. Zgadnijcie, ile on waży!

Zmiany w egzaminach na prawko: Już tak łatwo nie będą mogli Cię oblać! WRESZCIE

Nowy system oceniania kursantów.

 

Polecane wideo

Komentarze (73)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 09:38
Mam koleżankę - kupuje ciuchy i nie zrywa z nich metek nie wyrzuca paragonów - załorzy raz jeśli jej się nie spodoba odnosi do sklepu...Nie pochwalam ,ale tak robi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 09:07
A ja słyszałam że w wielu sklepach dezynfekuje się ubrania specjalną maszyną z parą wodną czy jakoś tak. To prawda?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 21:58
nic nowego .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 20:52
Osobiście byłam w wielu ekskluzywnych butikach za granicą.W Louis Vuitton można daną rzecz oddać tylko za zgodą reklamacji i paragonu i jeżeli np torebka miała podartą podszewkę.Tylko w tym przypadku :)
zobacz odpowiedzi (6)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 20:38
GDYBY TE CIUCHY MIAŁY NORMALNE CENY A NIE Z 500% PRZEBICIEM ICH NORMALNEJ WARTOŚCI TO TAKICH NUMERÓW BY NIE BYŁO!!!!!
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie