Zmiany w egzaminach na prawko: Już tak łatwo nie będą mogli Cię oblać! WRESZCIE

Nowy system oceniania kursantów.
Zmiany w egzaminach na prawko: Już tak łatwo nie będą mogli Cię oblać! WRESZCIE
13.06.2012

Do tego, że warto mieć prawo jazdy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeszcze do niedawna jednak, zdobycie uprawnień do kierowania samochodem nie należało do najłatwiejszych zadań.

Na szczęście, sytuacja ta już niedługo może się diametralnie zmienić. Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów planuje bowiem wprowadzenie nowego sposobu oceniania kursantów.

Ma to być tzw. system punktowy, w którym egzaminator będzie obciążał kierującego punktami negatywnymi, informując go na bieżąco o stanie konta. Jeśli ten przekroczy dozwoloną liczbę punktów karnych, dowie się o wyniku negatywnym – czytamy w serwisie Sfora.pl.

Skąd pomysł na wprowadzenie tak radykalnych zmian? Henryk Radomski - prezes Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów jest przekonany, że tylko w taki sposób będzie można bezbłędnie ocenić praktyczną wiedzę kursantów.

Bardzo często jest tak, że kandydat na kierowce „oblewa” na placu, wyjeżdża na miasto, gdy ma do tego prawo, a na mieście okazuje się, że jeździ bezbłędnie. Nowy system punktowy pozwoliłby takim osobom mimo wszystko zdać egzamin – twierdzi Radomski.

Co myślicie o tym nowym sposobie oceniania? Czy rzeczywiście byłby bardziej sprawiedliwy?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Kultowe sceny filmowe z LEGO: Zgadnij jakie to filmy, sprawdź czy znasz się na kinie!

"American Beauty", "Egzorcysta", "Rodzina Adamsów" – kto z nas nie zna tych wielkich kinowych hitów!

Jaki zawód warto wybrać, żeby nie być w przyszłości bezrobotnym?

Są pewne ścieżki kształcenia, po których już teraz znalezienie zatrudnienia graniczy z cudem.

Polecane wideo

Komentarze (172)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.06.2012 17:06
TAK! jestem za! ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 11:51
jestem z Dąbrowy Górniczej i wcale nie jest ciezko zdac , bo zdalam za pierwszym razem . jak ktos nie umie jezdzic to nie zda proste.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 17:40
Zdałam za 10 razem, strasznie się denerwowałam przy każdym negatywnym wyniku, ale koniec końców jak teraz o tym pomyślę to chyba oblewali mnie słusznie, do tej pory się łapię na robieniu błędów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 15:20
Wczoraj zdałam, za pierwszym razem :D:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2012 14:50
Jak dla mnie łuk to jest beznadzieja, powinno być coś takiego, że jak raz zrobisz bezbłędnie łuk a oblejesz dopiero gdzieś na mieście, to na kolejnym egzaminie jedziesz od razu na miasto a nie zaczynasz znowu od łuku ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie