Na których uczelniach warto studiować? NOWY RANKING TYGODNIKA WPROST

Oto najlepsze szkoły wyższe w naszym kraju!
Na których uczelniach warto studiować? NOWY RANKING TYGODNIKA WPROST
15.05.2012

Tegoroczni maturzyści już niedługo będą musieli podjąć dwie najważniejsze decyzje w swoim życiu. Jedna z nich dotyczy konkretnego kierunku studiów, druga natomiast uczelni, na której absolwenci szkół średnich będą zdobywać wykształcenie przez najbliższe lata.

Tygodnik Wprost postanowił pomóc młodym Polakom w dokonaniu właściwych wyborów. W tym celu magazyn opublikował ranking publicznych oraz prywatnych uczelni wyższych, które nie tylko dbają o studentów, ale także troszczą się o ich późniejsze losy na rynku pracy. - Punktem wyjścia do oceny było założenie, że dobra szkoła wyższa to taka, która dba o jakość świadczonych usług, starając się, by w zamian za zainwestowane pieniądze jej klienci otrzymywali produkt odpowiadający ich potrzebom – tłumaczy gazeta.pl. Serwis dodaje również: - Podstawowym założeniem branym pod uwagę przy ocenie była dostępność kadry akademickiej dla studentów oraz jej jakość, którą Wprost wyliczył na podstawie liczby profesorów przypadających na studenta i liczby publikacji przypadających na nauczyciela akademickiego.

Wśród uczelni publicznych na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Zaraz za nim uplasowały się: Akademia Morska w Szczecinie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich. Z kolei najlepszą uczelnią prywatną okazało się Collegium Civitas z Warszawy.

Czy ktoś z Was zamierza w tym roku składać papiery na którąś z wymienionych tutaj uczelni?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Menu dla BOGACZY: Oto najdroższe dania świata! (Czy smakują aż tak dobrze?)

Na te posiłki stać tylko zamożnych. Sprawdź, ile kosztują.

Street art w nowoczesnym wydaniu: Joe Mangrum maluje, używając piasku! (SUPER)

To prawdziwy uliczny magik. My jesteśmy pod wrażeniem!

Komentarze (215)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2015 03:31
wum to najgorsza uczelnia wszech czasów!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2012 00:21
Szepnoł by mi ktoś słówko o Politechnice Częstochowskiej:) Bardzo prosze:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2012 21:46
AGH!!!! AGH!!!! :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2012 04:02
najlepsza uczelnia niepubliczna jest Akademia Leona Kozminskiego:) Uczelnia jest najlepsza pod kazdym wzgledem- podejscie wykladowcow do studentow, atmosfera,budynek, ludzie! nie zamienilabym jej na zadna inna!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2012 23:20
hahah studiowałam na Uniwersytecie Medycznym w Wawie -ta uczelnia jest beznadziejna. Wiecie dlaczego wyliczono im tak dużą liczbę publikacji przypadającą na nauczyciela akademickiego? Bo tak stawiają na ilość a nie na jakość żeby tylko być wyżej w rankingach, widziałam od środka jak to wygląda. Publikują każdą nawet najbardziej kretyńską pracę, robią miksy z cudzych prac tylko po to żeby na tej podstawie powstała nowa i żeby było więcej bo to niby lepiej a jak już robią jakieś badania to zwykle ankieta wśród łatwo dostępnej grupy społecznej -tak to by nawet gimnazjalista dał radę. Oczywiście przepraszam tą garstkę ludzi którzy robią tam coś pożytecznego i mają coś pod kopułą, bo ten post mógłby ich obrazić niesłusznie za błędy byle jakiej większości.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo