W tym mieście możesz dostać mandat nawet za pisanie SMS-ów na ulicy! O co chodzi?

Lepiej schowaj telefon głęboko do kieszeni.
W tym mieście możesz dostać mandat nawet za pisanie SMS-ów na ulicy! O co chodzi?
16.05.2012

Od niedawna w naszym kraju można dostać mandat za używanie komórki podczas jazdy samochodem. Czy jednak korzystanie z telefonu przez osoby idące chodnikiem nie jest równie niebezpieczne? Taki właśnie pogląd głoszą władze jednego z miast w stanie New Jersey (USA).

Od kilku dni w Fort Lee obowiązuje kategoryczny zakaz pisania SMS-ów na ulicy. Za takie postępowanie można dostać mandat w wysokości 85 dolarów! Skąd ten drastyczny przepis?

Akcję przeciwko piszącym przechodniom rozpoczęto po serii wypadków w mieście. Od początku 2012 roku już 20 osób wpadło pod samochód przechodząc przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Wszystkie te ofiary zajęte były właśnie obsługą swoich telefonów – donosi Sfora.pl.

Ludzie pochłonięci tworzeniem wiadomości zupełnie nie patrzą na zmieniające się światła, są bardzo rozkojarzeni. Kompletnie nie zdają sobie sprawy z czyhającego na każdym kroku niebezpieczeństwa.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Menu dla BOGACZY: Oto najdroższe dania świata! (Czy smakują aż tak dobrze?)

Na te posiłki stać tylko zamożnych. Sprawdź, ile kosztują.

Street art w nowoczesnym wydaniu: Joe Mangrum maluje, używając piasku! (SUPER)

To prawdziwy uliczny magik. My jesteśmy pod wrażeniem!

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2012 23:09
..hmm to idąc tym tokiem rozumowania za niedługo będzie tam obowiązywać zakaz słuchania mp3, bo taka osoba nie usłyszy ostrzeżenia czy coś. Nie powiem sens ten zakaz ma, ale z drugiej strony pozwólmy ludziom być odpowiedzialnym za siebie i swoje czyny, a nie jak dzieciom zakazujemy i nakazujemy..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2012 21:22
Myślę, ze to jest sprawa tych ludzi, którzy mieli wypadek. Nie uważali, pisali smsa po drodze -ich wina, ale nie można przez to zakazywać wszystkim. Ktoś może rozmawiać przez telefon przechodzac przez jezdnię i nic mu się nie stanie bo będzie uważny a inny może się zabić, jednak niech każdy odpowiada za siebie. Masakra jak na każdym kroku odbierają ludziom prawa. Niedługo zakażą chodzić w butach na obcasach, jedzenia w miejscu publicznym, oddychania i srania.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2012 20:56
no i bardzo dobrez,niech zakaza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2012 14:44
a ja proponuje wydać zakaz korzystania z telefonów przez idiotów...Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, ani nikomu kogo znam, by być tak bardzo rozkojarzonym pisaniem sms'a, by nie zwrócić uwagę na to gdzie idę. Może Amerykanie mają inaczej, nie wiem, ale nie wierze że w Polsce pisanie smsów na ulicy stanowi problem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2012 11:32
Gdyby ten zakaz wprowadzono w Polsce, zaczęlibyście manifestować, że ogranicza to waszą wolność osobistą, najpierw zastanówcie się zanim napiszecie "popieram". Od dziś osoby popierające, wychodząc z domu nie mają prawa wyjmować telefonów będąc na ulicy, zobaczymy jak długo byście wytrzymali. SMS do przyjaciółki /chłopaka / kogoś z rodziny : ZARAZ BĘDĘ! - proszę, mandacik za używanie telefonu w miejscu publicznym - ulica. W takim przypadku nie będzie wyjątków, że to tylko jeden niewinny SMS-ik. Wystarczy uważać, wystarczy się rozejrzeć, wystarczy pomyśleć !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo