Co widzą miejskie kamery? (Podobno potrafią odczytać nawet treść naszych SMS-ów!)

Co jeszcze jest w stanie wyśledzić wszędobylski monitoring?
Co widzą miejskie kamery? (Podobno potrafią odczytać nawet treść naszych SMS-ów!)
08.05.2012

W dzisiejszych czasach trudno zachować anonimowość. Zwłaszcza gdy mieszkamy w dużym mieście, gdzie na każdym kroku śledzi nas wszędobylskie oko kamery.

Urządzenia monitorujące są już dosłownie wszędzie. Pełno ich na ulicach, w autobusach, parkach, sklepach, a nawet w miejscach pracy. O ile jednak kiedyś taki sprzęt potrafił jedynie z dalekiej odległości nadzorować ruch przechodniów, o tyle teraz zaawansowane technicznie urządzenia są już w stanie odczytywać treść pisanych przez nas SMS-ów – donosi The Daily Mail.

To jednak nie koniec zaskakujących funkcji, w które wyposażony jest współczesny monitoring. Niektóre szpiegowskie kamery potrafią nawet wychwytywać dobiegający z oddali krzyk czy wołanie pomocy. W przyszłości mają powstać i takie, które z łatwością wykryją osobę niosącą w kieszeni narkotyki.

Wszystkie te „udogodnienia” mają oczywiście wpłynąć na poprawę naszego bezpieczeństwa. Czy nie wydaje Wam się jednak, że jest to już przesadna inwigilacja?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najdziwniejsze zwyczaje higieniczne z 4 stron świata: Niektóre są trochę obrzydzające!

Nie uwierzysz, w jaki sposób można dbać o czystość swojego ciała!

Kto się boi końca świata?

Sprawdź, ile procent naszego społeczeństwa wierzy w rychłe nadejście Apokalipsy.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 22:29
akurat z tym czytaniem smsów to niestety prawda. opowiadałam mi o tym koleżanka która była w centrum zarządzania kryzysowego, że widać dosłownie wszystko - treść wiadomości, numer pod który się wysyła. a szczególnie wyłapać można takie rzeczy u osób które czekają na przejściu na zielone światło i właśnie piszą smsa. nawet nie jesteśmy świadomi ile wiedzą o nas inni.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2012 00:19
chcą poprawić nasze bezpieczeństwo? niech w końcu dobrze wyszkolą policjantów i wyślą w teren, żeby zajęli się czymś poważniejszym niż wypisanie mandatu bezdomnemu. co z tego, że kamery wyśledzą krzyk, skoro nie będzie nikogo, kto ruszy na pomoc?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 23:19
shinybox.pl/?ref=df310ee --------> zdobądź pudełko z kosmetykami!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 19:03
bzdury, tylko jakoś iwony wieczorek do tej pory nie znaleźli ani tego faceta z ręćznikiem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2012 17:26
Zawsze jeśli ktokolwiek wmawia nam, że coś jest dla naszego bezpieczeństwa, znaczy że mamy przeje*ane. poza tym poczytajcie sobie o ILLUMINATI. uwielbiają wmawiać nam że walczą z terroryzmem i troszczą się o nasze bezpieczeństwo - odbierając nam prywatność i śledząc na każdym kroku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo