Najgorsze kobiety w historii

Krwawa hrabina, zbrodniarka wojenna, handlarka dziećmi… Oto najgorsze kobiety, jakie kiedykolwiek zapisały się na kartach historii.
Najgorsze kobiety w historii
10.05.2012

Na Papilocie nieraz pisaliśmy o wyrodnych matkach. Jedna z nich zagłodziła własne dziecko, ponieważ w najlepsze grała sobie na komputerze. Inna z kolei zastrzeliła syna i córkę, ponieważ… pyskowali. Pewna Chinka natomiast porzuciła własnego kalekiego potomka, który urodził się bez rąk. Przykładów kobiet, o których trudno powiedzieć dobre słowo, można mnożyć. Kobiety, o których za chwilę przeczytasz, zapisały się w historii jako okrutnice i morderczynie.

Elżbieta Batory

Księżna węgierska i siostrzenica polskiego króla Stefana Batorego żyjąca w latach 1560-1614, zwana Krwawą Hrabiną, a niekiedy również „wampirem z Siedmiogrodu”. Była kobietą niezwykłej urody, a przy tym bardzo inteligentną i oczytaną. Od wczesnych lat uchodziła jednak za osobę skłonną do wybuchów gniewu. Od ślubu z Franciszkiem Nádasdym u księżnej zaczęły ujawniać się sadystyczne skłonności. Ale to dopiero jego śmierć zapoczątkowała falę okrucieństw, jakich dopuszczała się Elżbieta, głównie wobec służących.

Po 40. roku życia Batory poznała tajemniczą kobietę, która wykorzystała strach księżnej przed starością. I gdy Elżbieta uderzyła służkę tak mocno, że tej z nosa polecała krew, kobieta przekazała jej „starożytną mądrość”: przez odebranie komuś krwi, można przejąć fizyczne i duchowe cechy tej osoby. Od tej pory Batory torturowała swoich podwładnych z niezwykłym okrucieństwem. Podejrzewano ją nawet o kanibalizm. Ostatecznie księżną oskarżono o zamordowanie ok. 650 osób. Za zbrodnie zamurowano ją żywcem w jednej z zamkowych komnat.

Georgia Tann

Georgia Tann

Kierowała domem dziecka w Memphis. Zasłynęła czarnorynkowym handlem dziećmi – szacuje się, że w trakcie swojej „kariery” od lat 20. do lat 50. XX wieku zarobiła wiele milionów dolarów na sprzedaży ok. pięciu tysięcy dzieci. Jej działalność była nastawiona wyłącznie na zysk. W ramach przestępczego procederu okrutnica stosowała różne metody. Wystarczy wspomnieć jedną z jej praktyk, polegającą na odbieraniu maluchów ubogim rodzicom oraz samotnym matkom, a potem ich sprzedaż do bogatych domów. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, Georgia Tann wywierała presję na rodzicach, którzy nie chcieli się jej podporządkować, i groziła im procesami. Kobieta zmarła na raka, zanim ją osądzono.

Julia Wysocka

Zobacz także:

Najgorsze tatuaże gwiazd

Zamiast zdobić, szpecą.

10 najgorszych okładek płyt: Kopulujące pary, nagie ciała, dwuznaczne pozy – ale chłam!

Czegoś takiego pewnie nie widziałaś.

Valeria Messalina

Valeria Messalina

Cesarzowa rzymska, żona Klaudiusza, żyjąca w latach 17-48. Słynęła z urody, a przez to, że była nimfomanką, regularnie dopuszczała się wymyślnych ekscesów seksualnych. Starożytni dziejopisarze – zwłaszcza Tacyt i Swetoniusz – przedstawiali Messalinę jako wyuzdaną, okrutną i obrzydliwą. Jeden z oddanych jej urokowi i czarowi konsulów Lucius Vitellius błagał ją (a skoro o tym wiemy, to zapewne przy świadkach) o przywilej wynoszenia jej butów z pokoju.

Legenda głosi, że popularny aktor Mnester nie dawał uwieść się jej wdziękom (najprawdopodobniej był homoseksualny). Messalina poskarżyła się na niego swemu mężowi Klaudiuszowi, a ten rozkazał Mnesterowi uczynić wszystko, czego Messalina będzie żądać. W efekcie Mnester zaczął być gwałcony przez cesarzową. Źródła rzymskie sugerują również, że Mnester, będąc zmuszanym do różnych praktyk seksualnych, był przez Messalinę biczowany. Cesarzowa organizowała wielogodzinne maratony seksualne, które zazwyczaj sama wygrywała. W czasie, kiedy nie oddawała się uciechom cielesnym, spiskowała przeciwko swojemu mężowi, który to zresztą skazał ją na śmierć.

Madame Mao

Madame Mao

Czwarta żona Mao Zedonga (Mao Tse-Tunga), która jako główny członek tzw. bandy czworga, miała wielki wpływ na przebieg rewolucji kulturalnej. Była inicjatorką kłamliwych kampanii wymierzonych w przeciwników towarzysza Mao. Zajmowała się m.in. podżeganiem młodzieży skupionej w Czerwonej Gwardii do aktywizacji działań wymierzonych przeciwko politycznym przywódcom i urzędnikom państwowym. Czerwona Gwardia, będąca młodzieżówką działającą na zlecenie Mao Zedonga, zajmowała się torturowaniem, poniżaniem oraz zabijaniem ludzi uznanych za wrogów rewolucji. Czas rewolucji był okresem terroru, w trakcie którego pogwałcono prawa milionów ludzi, a setki tysięcy zesłano do obozów.

Szacuje się, że w epoce wielkiej rewolucji kulturalnej zginąć mogły nawet 3 miliony ludzi, a 36 milionów cierpiało z powodu prześladowań. Po śmierci Mao wraz z resztą członków bandy czworga została poddana krytyce, usunięta z partii i aresztowana. Skazano ją na karę śmierci, którą zamieniono na dożywotnie więzienie. Z powodu złego stanu zdrowia Madame Mao została tymczasowo zwolniona i przewieziona do szpitala, gdzie powiesiła się w łazience.

Ilse Koch

Ilse Koch

W powojennych Niemczech zwana „Komandorową z Buchenwaldu”, a przez więźniów obozów „Suką albo Wiedźmą z Buchenwaldu”. Była nadzorczynią obozu kobiecego i wojenną zbrodniarką. Po wojnie ocalali więźniowi zeznali, że Ilse Koch osobiście wybierała więźniów z „ciekawymi” tatuażami, po czym nakazywała wyrabianie rękawiczek, torebek, opraw książek i czy abażurów z ludzkiej skóry – stąd inny przydomek: „Ilsa-Abażur”. Stół, przy którym spożywała obiad wraz z rodziną, udekorowany był spreparowanymi ludzkimi czaszkami.

Pod wpływem męża zaczęła torturować więźniów i więźniarki – m.in. zmuszając ich do gwałtów na innych współwięźniarkach. Za te ekscesy o podłożu seksualnym została zdyscyplinowana nawet przez nazistów. Pod koniec 1949 oskarżono ją przed państwowym trybunałem bawarskim o mordy i znęcanie się nad niemieckimi więźniami. Kobieta w wieku 61 lat powiesiła się w celi więziennej na prześcieradle.

Komentarze (79)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.05.2012 18:17
Można też wspomnieć o Tyfusowej Mary.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 12:41
Elżbieta Batory "zasłynęła" z kąpieli w krwi dziewic i wampiryzmu a została schwytany gdyż nierozstropnie zamordowała szlachetnie urodzoną.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 12:39
Postać Draculi Bram Stokera była wzorowana właśnie na historiach Elżbiety Batory, Vlada Tepesa Draculi znanego jaka Vlad Palownik i legend o strzygach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 12:32
Fajnie że nie mogę dodać komentarza dotyczącego Elżbiety Batory i tego skąd dokładnie przydomek
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2012 19:32
"Redaktorkom" Papilota polecam nie kopiować treści żywcem z wikipedii.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo