Idziesz dzisiaj do kina? Zobacz jaki film wybrać, aby poprawić sobie humor ;-)

Nie chodzi wcale o komedię...
Idziesz dzisiaj do kina? Zobacz jaki film wybrać, aby poprawić sobie humor ;-)
21.04.2012

Wydawałoby się, że nic tak bardzo nie poprawia nastroju jak obejrzenie dobrej komedii. Okazuje się jednak, że to zupełnie inny gatunek filmowy jest w stanie wzbudzić w nas mnóstwo pozytywnych emocji.

Paradoksalnie chodzi tutaj o tzw. wyciskacze łez. To właśnie kinowe dramaty sprawiają, że widzowie czują się bardziej szczęśliwi – donoszą naukowcy z Ohio State University. Jak to możliwe?

Według badaczy, płacz w ciemnościach dostarcza nam jakiejś perwersyjnej przyjemności, zostawia z przekonaniem, że zobaczyliśmy dzieło głębokie, pobudzające do refleksji, i co najważniejsze, dotykające życia.

Tragiczne historie oglądane na ekranie, jak nic innego skłaniają do myślenia o naszych bliskich. Pozwalają docenić to, co już mamy, cieszyć się z każdej przeżywanej chwili.

Niestety, jak twierdzą specjaliści, nie każdy z nas jest w stanie doświadczyć takich wspaniałych emocji. Przyjemność z oglądania smutnych filmów mogą czerpać tylko ludzie wrażliwi na los innych. Osoby pozbawione wrodzonej empatii powinny jednak pozostać przy komediach...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Śmieszne zdjęcia: Te fotografie ktoś zrobił w IDEALNYM momencie! (Brawa za refleks!)

Udało się uchwycić idealną chwilę!

Postaci ze znanych obrazów kontra KOTY ♥ <== Uderzające podobieństwo!

Mistrzowskie ujęcia futrzaków w dziwnych pozach!

Komentarze (19)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2012 22:10
Chcesz pośmiać się ze znajomymi, ale nie wiesz jaką komedie wybrać? Chcesz przeżyć romantyczne chwile z ukochana osobą? Czy może sam(a) masz ochotę na dobre kino, ale nie wiesz na co się zdecydować? My Ci pomożemy. Zadawaj pytania, podaj swoje wymagania i sprawdź czy trafiliśmy w Twój gust filmowy! :) Zapraszam na: doradztwofilmowe.bnx.pl/news.php
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.04.2012 14:54
NIETYKALNI !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2012 20:00
a big love?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2012 18:29
Titanic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.04.2012 13:58
Reca 3 polecam, uśmiałam sie przez cały seans :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo