UWAGA: Już wiadomo, kogo Facebook uzależnia najszybciej i najbardziej! (Ciebie?)

Typowa uzależniona od Facebooka osoba to...
UWAGA: Już wiadomo, kogo Facebook uzależnia najszybciej i najbardziej! (Ciebie?)
12.04.2012

Jeszcze do niedawna wydawało się, że tzw. FAD (Facebook Addiction Disorder), czyli zaburzenie spowodowane uzależnieniem od popularnego serwisu społecznościowego to jedynie nieprzystający do rzeczywistości wymysł naukowców. Jednak w obliczu rosnącej wciąż liczby facebook'owych maniaków doniesienia badaczy wydają się jak najbardziej trafne.

Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę wyniki najnowszej ankiety przeprowadzonej przez ekspertów z Uniwersytetu w Geteborgu, które pokazały, jak wielki wpływ na psychikę człowieka ma korzystanie z portali społecznościowych.

I tak, aż 85 proc. badanych użytkowników Facebooka przyznało, że korzysta z niego codziennie. Natomiast połowa wchodzi na portal zaraz po tym, jak otworzy komputer. Ponad 50 procent badanych stwierdziło również, że nie czuje się "w środku wydarzeń" jeśli nie zaloguje się na Facebooku, a 25 proc. ankietowanych skarży się na pewien dyskomfort, gdy nie może tego zrobić – relacjonuje Sfora.pl.

U osób, które przez kilka dni miały odcięty dostęp do internetu, zaobserwowano także wyraźny spadek nastroju. Co ciekawe, dolegliwość ta częściej dopadała kobiety niż mężczyzn.

Ponadto, naukowcom udało się dostrzec, że na poważne uzależnienia najbardziej narażone są osoby o niskich dochodach i słabym wykształceniu. Skąd ten wniosek? Według wyliczeń specjalistów, to właśnie tacy ludzie spędzają najwięcej czasu na Facebook'u.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Bakterie atakują: Na myszce komputerowej jest ich trzykrotnie więcej niż w toalecie!

Po przeczytaniu tego artykułu koniecznie umyj ręce i… komputer.

Dlaczego po alkoholu ludzie wydają nam się atrakcyjniejsi? ZASKAKUJĄCA ODPOWIEDŹ!

Zagadka rozwiązana!

Komentarze (23)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 19:06
Ja tam wchodze tylko po to zeby sie ponabijac z ludzi. Rozwalaja mnie niektorzy siedzacy na fejsie non stop i wrzucajacy foty np z wyprawy po sklepach,od fryzjera itp. To zenujace. Chca na sile zablysnac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 14:13
Ja zaczęłam przygodę z facebookiem jak poszłam na studia. Mamy ze znajomymi tam swoją grupę, która służy celom organizacyjnym. Dużo łatwiej jest, jak wrzucisz: "Ma ktoś pomysł na 5 z listy 7?" wtedy razem robimy zadania itp. Informujemy się o jakichś wydarzeniach na uczelni, czy po prostu umawiamy na piwo. Przez to jesteśmy bardzo zgrani.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2012 22:21
mimo iż wiem, że nic ciekawego się tam nie dzieje to i tak jest to zazwyczaj pierwsza strona zaraz po włączeniu laptopa. Jednak jest to spowodowane w dużej mierze tym, że jest to obecnie mój jedyny komunikator w internecie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2012 21:50
ja siedze na fejsie czesto i sledze co pisza wszyscy znajomi, jestem od niego uzalezniona i wiem o tym, kiedys nie miałam neta przez dzien to musialam siedziec na fejsie na komórce a potem przyszedl mi mega wielki rachunek, masakra ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.04.2012 20:36
nie mam fejsbuka i nie trace czasu na takie pierdoły, I jak patrze na znajomych co fejsbuk z nimi zrobił to ciesze sie ba. jestem dumna mojej decyzji ;d
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo