Rewolucja w Kościele? Dzieci będą miały DWIE KOMUNIE (a rodzice DWA WYDATKI!)

Organizatorzy przyjęć mocno zacierają ręce.
Rewolucja w Kościele? Dzieci będą miały DWIE KOMUNIE (a rodzice DWA WYDATKI!)
12.04.2012

Jeszcze do niedawna zwyczaj odnawiania przyrzeczeń chrzcielnych, czyli tzw. druga komunia, znany był jedynie w diecezji płockiej. Teraz jednak Kościół Katolicki pragnie rozpowszechnić tę tradycję w całej Polsce.

Jak informuje Gazeta.pl, uroczystość upamiętniająca dzień Chrztu Świętego odbywałaby się pod koniec szóstej klasy szkoły podstawowej. Duchowni zaznaczają, że dzięki wprowadzeniu takiego zwyczaju, dzieci kończyłyby każdy etap edukacji ważnym religijnym wydarzeniem.

Pomysł wprowadzenia drugiej komunii nie podoba się jednak wielu rodzicom. Dorośli doskonale zdają sobie sprawę, że dla nich oznacza to tylko jedno, a mianowicie... kolejne wydatki. Nie od dziś wiadomo przecież, że Komunia Święta to niezły biznes. Zwłaszcza dla handlowców i organizatorów przyjęć, nie mówiąc już o dzieciach, które z roku na rok liczą na coraz hojniejsze prezenty...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Bakterie atakują: Na myszce komputerowej jest ich trzykrotnie więcej niż w toalecie!

Po przeczytaniu tego artykułu koniecznie umyj ręce i… komputer.

Dlaczego po alkoholu ludzie wydają nam się atrakcyjniejsi? ZASKAKUJĄCA ODPOWIEDŹ!

Zagadka rozwiązana!

Komentarze (72)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.04.2012 15:51
Skoro rodzicom to tak przeszkadza to dlaczego sami kupują prezenty i organizują przyjęcia? Poza tym tytuł trochę na wyrost bo mowa o drugim chrzcie a nie komunii, chyba że komunia kojarzy się wam tylko i wyłącznie z wynajmowaniem sali i jedzeniem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2012 13:33
OBUDZCIE SIE LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!! BOG NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 23:39
Ja właśnie jestem z diecezji płockiej,tyle,że u nas druga-duża komunia jest w czwartej klasie w maju i jest mniej huczna,ze tak powiem, zaprasza się najczęściej chrzestnych i dziadków, ale co prawda wydatek też jest nie mały,bo płyta z komuni za opłatą, strój dla dziecka i pamiątki za które trzeba też płacic
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 16:00
Jestem Katoliczką, ale jestem całkowicie przeciwna czemuś takiemu. Jak można dublować Sakramenty? To tak samo jakbyśmy co roku robili na nowo Chrzest, Komunię, Bierzmowanie, Ślub. Można odnowić przysięgę, ale to nadal nie jest ponowny Ślub. Jeżeli ktoś czuje taką potrzebę, to może to zrobić indywidualnie. Jeżeli ma być przeżycie religijne po podstawówce, to proponuję po prostu uroczystą Mszę dziękczynną za ten czas spędzony i prośbę o Błogosławieństwo na dalszą drogę naukowo-wychowawczą.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 13:59
trochę dziwnie sformułowany artykuł, zamiast skupić się na problemie udziwnień księży z dzieci się robi materialistów czekających na bóg wie co a z rodziców skąpców , a nie o to chyba chodziło prawda ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo