Suszarka do włosów ma już 100 lat!

Zastanawiamy się, jak kobiety modelowały włosy, zanim nastała era rozkwitu nauki i techniki...?
Suszarka do włosów ma już 100 lat!
14.10.2008

Suszarka do włosów - co z tego, że odrobinę szkodzi, skoro jest taka praktyczna i niezastąpiona, gdy zależy nam na ładnie wymodelowanej fryzurze? Jej prototyp powstał już na początku XX wieku, ale uwierzcie - korzystanie z ówczesnych suszarek było prawdziwą męką.

Przede wszystkim, ówczesne suszarki były dużymi, ciężkimi "skrzynkami", które ustawiano na stole. Ciepły wiatr, który produkowały, był wykorzystywany nie tylko do suszenia włosów, ale także do ogrzewania ciała w celu zwalczania reumatyzmu. Około 1920 roku powstał model podobny do współczesnego - trzymanego w ręku. Było to jednak dość skomplikowane, gdyż ważył on ponad 2 kilogramy, a powietrze, które wydmuchiwał miało aż 90 stopni! Poparzenia ciała, podpalenia włosów i mieszkań zdarzały się wówczas niesłychanie często. Na dodatek, cały proces suszenia był tak skomplikowany, że brały w nim udział aż trzy osoby.

Dziś jesteśmy w dużo bardziej komfortowej sytuacji. Suszarki ważą około 300 g i spełniają rolę domowego fryzjera - stylisty. W większości są wyposażone w funkcję zimnego powietrza, które nie niszczy włosów tak, jak gorące. Niestety, musimy pamiętać o używaniu ich z dala od wody. Chwila nieuwagi, bezmyślne suszenie włosów podczas kąpieli w wannie i o wypadek nietrudno.

Polecane wideo

Komentarze (26)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2008 11:06
ja TYLKO w zimie stosuję suszarkę a w lecie stawiam na Natural^^ hehe wolę prostownicę :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2008 23:06
w okresie letnim nie stosuję suszarki, ale z nią włosy układają się lepiej:D polecam suszarki ROWENTA:D tanie nie są, ale efekty są zdumiewające:D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2008 22:12
~~Ja nigdy w zyciu nie suszę włosów,bo rozumiem,że niszczą włosy więc zadbam o moich włosach~~ A poza tym nie chcę mi suszyć suszarką włosów i wolę naturalną;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2008 21:16
nie no, to zakończenie mnie powaliło xD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2008 19:28
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] ja nigdy nie susze chyba że gdzieś idę... śpie z mokrymi.... [/quote] ja tez:)[/quote] a ja susze codziennie po rannym myciu bo wtedy układaja sie tak jak ja chce :) możesz je unieść lub nie wyprostować itd :) ps; mam identyczną suszarkę jak na fotce heheh
odpowiedz

Polecane dla Ciebie