Warszawa - niby taka stylowa, a jaka ZATRUTA! Jej mieszkańcy dosłownie wdychają RAKA (sick!)

Lepiej uciekać, gdzie pieprz rośnie!
Warszawa - niby taka stylowa, a jaka ZATRUTA! Jej mieszkańcy dosłownie wdychają RAKA (sick!)
26.03.2012

Powietrze w największym polskim mieście jeszcze nigdy nie było tak zanieczyszczone jak dzisiaj. Najnowsze pomiary dokonane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska okazały się bardzo niepokojące.

Mieszkańcy stolicy każdego dnia narażeni się na kontakt z tysiącami toksycznych substancji. W powietrzu unoszą się drobiny dioksyn, furanów, ołowiu i siarki. Pełno tutaj również niebezpiecznego tlenku azotu oraz rakotwórczego benzopirenu. Jak zauważa rdc.pl, w pyle, który przez 24 godziny na dobę unosi się nad Warszawą znaleźć można właściwie całą tablicę Mendelejewa.

Poziom toksycznych substancji jest aż o 25 proc. wyższy niż dopuszczają normy. Co najgorsze jednak, na kontakt z niebezpiecznymi związkami narażeni są również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Zabójczy pył sięga nawet 50 kilometrów poza obręb stolicy.

Zatrute powietrze powoli zabija mieszkańców Warszawy. Co roku, z powodu trującego pyłu umiera około 300 osób - informuje Sfora.pl Ludzie mają przede wszystkim problemy z układem oddechowym. Wiele osób cierpi również na choroby alergiczne, infekcje bakteryjne oraz przewlekłe zatrucia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Tego dzwonka na komórkę nie słyszą ludzie powyżej 20 lat! (Można oszukać nauczycieli)

Niezwykła melodia stała się prawdziwym hitem wśród nastolatków. Trzeba przyznać, że ten kto na to wpadł, jest genialny!

Najbiedniejsze regiony UE: Polska też w niechlubnym rankingu (zobacz, czy trafiło TWOJE województwo)

Gorzej niż nam powodzi się tylko mieszkańcom Bułgarii, Rumunii i Węgier.

Komentarze (52)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2012 18:44
Warszawa stylowa?:D o ja nie mogę:D:D Widać, że Warszawianka to pisała, biorąc pod uwagę, że cała reszta Polski uważa co innego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2012 22:18
Chyba raczej (sic!) -.- Chcieliście błysnąc, papilocie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.03.2012 14:44
Wiecie co? Od 20-kilku lat wdycham powietrze Silesii a w Kato wisi tablica gdzie można podziwiać od dawien dawna zawartość pierwiastków w powietrzu. Przykro mi ale Warszawska bryza nie robi na mnie wrażenia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2012 23:47
Na pewnym forum uważali że rodzina z serialu Rodzinka.pl to bogacze bo mają "wypasianą chate na osiedlu WILLOWYM". Haha chata wykonana na standart-nie luksus, wielkośc średnia, zwykła szeregówka ze skrawkiem trawnika. Na każdej wiosce są lepsze domy
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2012 22:27
do domówki (sick) itd jest tak zalodne... Alicja Piechowicz - masz chyba z 13 latek co ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo