Denerwuje cię przeludnienie Warszawy? Już niedługo stolica opustoszeje!

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie lubią tłumów.
Denerwuje cię przeludnienie Warszawy? Już niedługo stolica opustoszeje!
01.03.2012

Jeszcze do niedawna kierunek migracji polskich obywateli był jeden – Warszawa. To właśnie do stolicy w ostatnich kilkunastu latach tłumnie napływali studenci z innych regionów lub absolwenci poszukujący zatrudnienia. Wszystko wskazuje jednak na to, że w ciągu najbliższych 25 lat nastąpi odwrotny trend i mieszkańcy Warszawy zaczną ją masowo opuszczać (szacowana liczba to ćwierć miliona osób).

To samo czeka również wszystkie większe miasta w Polsce.- Polacy w ten sposób poprawiają swoje warunki mieszkaniowe. W małych miejscowościach kupują duże mieszkania, bądź na tańszej ziemi budują domy jednorodzinne – wyjaśnia Jakub Karliński, autor raportu Wealth Solutions. Ekspert dodaje jednak, że wyjeżdżający wcale nie zamierzają rezygnować z pracy w metropoliach i z tego względu kluczowe jest dla nich dobre skomunikowanie siedziby firmy z nowym miejscem zamieszkania. - Najszybciej drożeją nieruchomości w miejscowościach z dobrą komunikacją kolejową oraz w okolicach budowanych autostrad – twierdzi Karliński.

Co o tym myślicie? Cieszycie się, że w Warszawie i innych dużych miastach wreszcie będzie nieco luźniej?

Maja Zielińska

Zobacz także:

15 lutego 2013 – nowa data KOŃCA ŚWIATA?

W stronę naszej planety zmierza wielka asteroida. Według obliczeń naukowców, kosmiczny obiekt ma ponad...

All I Own, czyli młodzi z całym dobytkiem ;-)

Ciekawy projekt fotograficzny autorstwa Sannah Kvist. Świetna galeria!

 

Komentarze (34)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.03.2012 17:15
nareszcie cholerny naplyw i wiocha wyniesie sie i zostawi rodowiutych warszawiakow w spokoju. nawet nie wiecie jak naplywowi denerwuja rodowitych warszawiakow. przyjezdna holota rujnuje tak piekne miasto;/ powinny byc jakies ograniczenia w przyjezdzaniu do warszawy na stale. kazdy niech siedzi tam gdzie sie urodzil.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 20:11
w życiu bym nie zamieszkała w warszawie. Moge jedynie tam pojechac na wycieczke 3 dniową i zaraz spieprzam, to okropne miasto
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 17:03
zaraz usuna twoj komentarz:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 16:43
Jestem z mniejszej miejscowości i w tym roku idę na studia własnie do Warszawy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś będzie miał jakiś problem odnośnie tego gdzie mieszkłam..To są indywidualne sprawy i w większości niezależne od nas. Czy to moja wina, że rodzice osiedlili się na teranach ''mniej zaludnionych''? Nie sądze. Tak im odpowiadało i mnieli do tego prawo. Tak i ja mogę zadecydować o tym gdzie zamieszkam. W mniejszych miejscowościach też są osoby zamożne itp. Większośc osób mieszkających w większych miastach żyje w blokach. Nie wnikam w koszty wykupienia takiego mieszkania lecz sądzę, że mój dom kosztował moich rodziców o wiele więcej. Nie ma co porównywać takich rzeczy.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 01.03.2012 16:36
Pochodzę z mniejszego miasta ale na studia mam zamiar iść do Warszawy. Czy to moja wina, że rodzice osiedlili się gdzieś indziej? Nie sądze..Każdy ma prawo zamieszkać tam gdzie mu się podoba. Jest też dużo osób, które wyprowadzają się z Warszawy np moi sąsiedzi. I mam ich teraz zbesztać tylko dlatego, że zmienili miejsce zamieszkania? Obrażać ich jako wyniosłych bogaczy itp? Wydaje mi się, że stosunek do takich sytuacji świadczy o kulturze człowieka. Mi to nie przeszkadza kto gdzie mieszkał i gdzie bedzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo