Jesteśmy najlepiej wykształconym narodem w Europie (Młodzi Polacy wkuwają aż się dymi!)

Nie odpuszczamy! Tylko po co to wszystko, skoro i tak pracy brak?
Jesteśmy najlepiej wykształconym narodem w Europie (Młodzi Polacy wkuwają aż się dymi!)
22.02.2012

Z poziomu wykształcenia w naszym kraju możemy być naprawdę dumni. Pod względem pędu młodych ludzi do nauki, zajmujemy drugie miejsce na świecie - informuje Forsal.pl. W zestawieniach wyprzedza nas jedynie Australia.

Polska młodzież nie żałuje czasu na naukę. Większość z nas kończy edukację dopiero w wieku 25-26 lat. Tylko 5,4 procent młodych ludzi przerywa swoje dokształcanie zaraz po ukończeniu pełnoletności. Żaden inny europejski kraj nie może pochwalić się tak dużym odsetkiem wykształconych obywateli. Jak podaje Forsal.pl - Polaków posiadających dyplom uczelni wyższej jest już ponad 6 mln. Prawie dwa razy więcej niż w 2003 roku i aż trzykrotnie więcej niż w 1998.

Podchodząc tak entuzjastycznie do nauki, myślimy przede wszystkim o naszej przyszłości. Wydaje nam się, że uzyskanie lepszego wykształcenia da nam gwarancję znalezienia dobrze płatnej pracy. Czy rzeczywiście tak będzie? Patrząc na aktualną liczbę bezrobotnych magistrów, nie powinniśmy jednak liczyć na wiele...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Mydło do przelania, czyli w opakowaniu uzupełniającym - na czym polega oszustwo?

Kolejne oszustwo marketingowe, na które oczywiście dajemy się nabrać!

Brytyjczycy o nas: „Polacy są CHAMSCY!”

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii niezbyt dobrze oceniają kulturę naszych rodaków. Dlaczego uważają nas za chamów?

Komentarze (37)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2012 22:34
Ja przepraszam bardzo, ale nie jest tak, że prawie wszyscy młodzi ludzie idą na studia.. Dużo jest takich co uczą się w szkołach zawodowych albo po średnim technicznym idą do pracy.. Może wzrosła liczba studentów, bo faktycznie, na studia idzie kto chce, jednak czy każdy wytrwa do końca? Z tym się już nie zgadzam..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2012 17:13
"dzisiejsza młodzież jest dzisiaj taka głupia, pustaki same, niedoroby" ha! Teraz te wszystkie cwaniary z bloku mogą zatkać dzioby :3 Polska górą!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.02.2012 00:13
BZDURA...niczego nie uczą na uniwersytetach z wyjątkiem prawa i medycyny reszta to bzdura i przechowalnia od prawdziwego życia i pracy. Musimy zreformować system edukacji i zamiast przyjmowania 300 studentów ekonomii przyjąć 100 a reszta 200 to niech będą miejsca płatne, ale zająć się porządnym dokształceniem ich a nie zabawą i leserstwem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2012 23:01
Co z tego że się uczą jak i tak w tym głupim kraju nie ma roboty ? A mądry PAN Tusk zaciąga coraz większe kredyty i raczy się naszymi pieniędzmi żeby pospłacać dziury budżetowe. Grecja w porównaniu z nami to kraj mlekiem i miodem płynący bo tylko jest głośno jacy to oni biedni są, a nawet nie ma porównania w jakiej czarnej dupie my jesteśmy. A ludzie się chcą uczyć, bo mają trochę oleju w głowie i chcą wiać sąd zanim będzie jeszcze gorzej a wiek emerytalny skoczy do 80. Wstyd Piłsudski się w grobie przewraca. Nie za taką Polskę nasi pradziadowie walczyli.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2012 20:06
Ja wam powiem o co chodzi, że jest tyle bezrobotnych. Ludzie mający wyższe wykształcenie myślą że jak maja takie wykształcenie to oni musza pracować na bardzo wysokich stanowiskach. Przy pracy o nizszych zarobkach nawet większośc nie chce zaczynać. Jestem dopiero w liceum i mam wiele kumpli z ambicjami którzy są na studiach. Mam już plan na to jak potoczy sie moje zycie zawodowe. Studia najlepiej ekonomiczne, które pomoga mi w zakładaniu własnej firmy a później studium lub coś tego typu by sie jeszcze doszkolić z renowacji mebli. Potem popracować kilka lat i w tym czasie zaoszczędzić i powoli zakladać własną firmę gdzie będe wlasnym szefem. Tylko najbardziej boje sie prowadzenia ksiegowości firmy, jeden poważny błąd i mozna stac się bankrutem
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo