TRZEBA O TYM MÓWIĆ! Toaletowy problem w podstawówkach: Uczniowie sikają w pieluchy!

Samoobsługa w toalecie kompletnie im nie wychodzi.
TRZEBA O TYM MÓWIĆ! Toaletowy problem w podstawówkach: Uczniowie sikają w pieluchy!
08.02.2012

Współcześni rodzice mają coraz mniej czasu na wychowywanie swoich dzieci. Najbardziej zabieganym zdarza się nawet zapomnieć o... odzwyczajeniu swojej pociechy od korzystania z pieluszki.

W Wielkiej Brytanii liczba uczniów szkół podstawowych, którzy nie potrafią korzystać z toalety rośnie w zastraszającym tempie. Sytuacją zaniepokojeni są tamtejsi nauczyciele. Muszą oni bowiem wciąż przerywać lekcje, żeby zmienić komuś pieluchę – donosi The Daily Mail.

Dzieci są kompletnie nieprzygotowane do nauki w szkole. Wielu uczniów nie potrafi nawet samodzielnie się ubrać, nie mówiąc już o zasznurowaniu butów. Sytuacja jest naprawdę żenująca.

Na szczęście, jak na razie w polskich szkołach nie jest tak dramatycznie jak Wielkiej Brytanii. Jednak również i u nas nie brakuje momentów, w których to pedagog musi wyjść do toalety, aby podetrzeć jakiemuś dziecku pupę. Zdarza się tak zwłaszcza wśród sześciolatków, które poszły wcześniej do szkoły...

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Zakaz podlewania trawnika w czasie deszczu, czyli NAJGŁUPSZE przepisy prawne świata

Niektórzy ustawodawcy mają naprawdę specyficzne poczucie humoru!

REWOLUCJA w LICEACH w Polsce: Pojawią się nowe bloki tematyczne i specjalizacje!

Przyszłych licealistów czekają po wakacjach spore zmiany.

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 15:19
Albo to zmyślone, albo ludzie są naprawdę chorzy, żeby przerywać lekcję i zmienić dziecku pieluchę! Widać od razu który rodzic interesuje się swoim dzieckiem. Później widać te wszystkie rozpuszczone dzieciaki, które krzyczą, bo mama nie kupi lizaka, które w przyszłości nie pójdą do pracy za jakieś 2000zł, bo powinny więcej zarabiać, żeby mieć na nowe autko, dom, czy głupią pierdołę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 15:01
Sześciolatek powinien być już samodzielny, no ludzie... ;/ Moja przyjaciółka pracuje w przedszkolu i ma teraz 4-latki i już umieją same robić wszystko, ubierać się, jeść, korzystać z toalety... Już w połowie zeszłego roku jako jeszcze 3-latki umiały...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 12:49
kiedys jakos z tym problemu nie bylo jak ktos tylko urodzi dziecko a sie nim nie zajmuje to tak jest jasne ze ida tam wczesniej do szkoly ja mieszkam w anglii i dzieci biegaja tu samopas jak sie ma w domu po 5 malych dzieci to nie ma czasu na nauczenie ich sikania do toalety a nie w majtki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 12:12
Do przedszkoli nie przyjmują w pieluchach.Jak rodzicom zalezy na miejscu w przedszkolu to i naucza dziecko korzystac z toalety.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 11:18
Ja swoje dziecko oduczyłam pieluchy gdy miało dwa latka, nie było z tym większego problemu, kilka zasikanych ubran czy przescieradeł, ale to sie przecież wypierze. Nawet jeżeli pojdzie do przedszkola to bede pewna ze nie zrobi pod siebie czy nie bedzie chodzic z pieluchach. a jeśli nie bedzie umiało zasznurować butów, trudno ktoś zawsze pomoże!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo