Gdzie w PL dzieci uczą się najlepiej?

Sprawdź, jak wypadł Twój region.
Gdzie w PL dzieci uczą się najlepiej?
05.02.2012

Gdzie w Polsce warto się uczyć? W jakich województwach kształcą najlepiej? Jeżeli chodzi o poziom edukacji w naszym kraju, w zdecydowanie najkorzystniejszej sytuacji znajdują się uczniowie mieszkający na Mazowszu, w Małopolsce oraz na Podkarpaciu - wynika z najnowszego raportu Instytutu Analiz Regionalnych.

To właśnie młodzież z tych województw najlepiej wypada na egzaminach po szkole podstawowej, otrzymuje najwyższe noty z testów gimnazjalnych oraz z matury. Dużo gorzej jest za to w województwie zachodniopomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim – informuje dziennik.pl. Tutaj, odsetek uczniów, którym nie udaje się zdać do następnej klasy, bądź też pozytywnie zaliczyć ważnych sprawdzianów końcowych rośnie w zastraszającym tempie.

Skąd to duże zróżnicowanie w wynikach kształcenia? Według Krystyny Łybackiej, zasadniczy problem tkwi w nadmiernym oszczędzaniu na pedagogach. W wielu regionach naszego kraju, samorządy wolą zatrudniać mniej doświadczonych nauczycieli, byleby tylko móc płacić im mniejsze pensje. Efektem takiego postępowania są braki w kształceniu młodych ludzi, które poźniej bardzo trudno jest nadrobić.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

SONDA: Za którym razem zdałaś na prawko? (Porównaj się z innymi - wiemy, ile osób zdaje za 1 podejściem)

Statystyki są przerażające!

Barbie uprawia ostry seks, morduje z zimną krwią i znęca się nad facetami (Dzikość & OBŁĘD)

Fotografka Mariel Clayton przemieniła słodkie laleczki w wyuzdane, perwersyjne sadystki.

Polecane wideo

Komentarze (45)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2012 21:24
Wiecie co ludzie ?! I tak najlepiej jest na zachodzie Polski. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2012 11:59
Małopolskie!! < 33333333
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 22:37
-i cooo z tego ze podkarpacie??? jak później taka wykształcona osoba nie może w ogóle pracy znaleźć na podkarpaciu :/ i trzeba emigrować do innych miast albo krajów. i najczęściej kończy taka osoba na pracach sezonowych albo sprzątają kible, czy opieka nad ludźmi.do niczego wtedy wykształcenie nie jest potrzebne... żenada ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 22:14
Podkarpacie - niby najbiedniejsze, ale jak widać mądre ! ;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.02.2012 00:53
pomorskie ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie