Tak może naprawdę wyglądać KONIEC ŚWIATA! Oto 5 możliwych hipotez ekspertów

Czego naprawdę powinniśmy się bać?
Tak może naprawdę wyglądać KONIEC ŚWIATA! Oto 5 możliwych hipotez ekspertów
30.01.2012

Coraz więcej z nas wierzy w przepowiednie dotyczące końca świata. Zaprzątając sobie głowę wyimaginowanymi zagrożeniami, często zupełnie nie zdajemy sobie sprawy z realnych niebezpieczeństw czyhających na ludzkość.

Aby uświadomić nam jak wiele wydarzeń może zrujnować nasz świat, Eksperci Światowego Forum Ekonomicznego opracowali listę największych niebezpieczeństw, jakie mogą nas spotkać.

Oto, czego tak naprawdę powinniśmy się bać!

Naukowcy zwracają przede wszystkim uwagę na zbyt dużą aktywność Słońca, która ujawniła się w ostatnich latach. Olbrzymie burze i wyładowania w kosmosie mogą bowiem powodować liczne problemy na Ziemi. Istnieją obawy przed utratą łączności telekomunikacyjnej, radiowej oraz lotniczej.

Ekspertów niepokoi również olbrzymia ilość kosmicznych śmieci, które krążą wokół naszej planety. Większość z nich prawdopodobnie nigdy nie trafi na Ziemię, spalając się wcześniej w atmosferze. W każdej chwili mogą one jednak trwale uszkodzić nasze satelity komunikacyjne – zauważa Sfora.pl.

zegar

Powodem do obaw powinny być także olbrzymie zmiany klimatyczne i bardzo duża ingerencja człowieka w przeobrażenia zachodzące w naszej przyrodzie. Następstwem tych zjawisk są różnego rodzaju katastrofy naturalne. Coraz częstsze trzęsienia Ziemi, powodzie, wybuchy wulkanów, tornada mogą kiedyś doszczętnie zniszczyć nasz świat.

Badacze przestrzegają także przed nieprzewidzianymi skutkami rozwoju nanotechnologii. Wielu z nich twierdzi, że manipulowanie materią na poziomie atomowym i molekularnym nie może prowadzić do niczego dobrego.

Nasz świat mogą zniszczyć oczywiście różne choroby. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej bakterii odpornych na wszelkie leki, zmutowanych wirusów, na których nie wynaleziono szczepionki. Co najgorsze jednak, rozpoznawanie nowych chorób zabiera nam zdecydowanie za dużo czasu.

Zagłada może nadejść dosłownie z każdej strony. Weźmy pod lupę chociażby cyberprzestrzeń. Co by się stało, gdyby nagle ktoś niepowołany zyskał dostęp do systemów informatycznych elektrowni jądrowych, instalacji nuklearnych czy wodociągów?

Miejmy nadzieję, że taka sytuacja nigdy nie nastąpi…

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najpierw ACTA (i inwigilacja w sieci), teraz NIK (i kontrola preferencji seksulanych) - koniec z prywatnością?

Urzędnicy państwowi będą mogli zadawać Ci najbardziej intymne pytania.

Kredyt \"na dziadka\", czyli jak wyłudzić trochę pieniędzy od staruszka i kupić coś NA RATY

W Polsce przybywa zadłużonych emerytów.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.02.2012 21:53
do jasnej cholery, że tak powiem! nazwiska tej pani już tutaj nit nie chce widzieć. papilocie, dla mnie to jest skandal! nic tylko koniec świata... napisałam e-mail do redakcji ze skargą ale jak widze, nikt tutaj nie szanuje czytelników także ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2012 20:45
Nie wierzę, że koniec świata nastąpi 21.12.2012 bo tam jacyś Majowie to przewidzieli. Jednak na świecie dzieje się naprawdę coraz gorzej. Kataklizmy, tornada, tsunami itp. Jest ich coraz więcej niż kiedyś, te dziwne zmiany pogody i coraz więcej chorób. Kiedyś na pewno nastąpi koniec świata, ale myślę, że ani my i ani nasze dzieci jeszcze tego nie doczekają.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2012 19:55
wszystko co opisujecie to nie koniec świata. to koniec rodzaju ludzkiego. ziemia odżyje, ale tylko po tym, jak zginą ludzie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2012 17:28
NIe wierzę w koniec świata.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.01.2012 15:34
"Nie znacie daty ani godziny" bezbożniki
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo