STUDIA: Które dają dobrą pracę + KASĘ, a które tylko papierek i tytuł MAGISTRA?

Sprawdź, co warto skończyć, aby być szczęśliwym.
STUDIA: Które dają dobrą pracę + KASĘ, a które tylko papierek i tytuł MAGISTRA?
30.01.2012

Serwis ilezadyplom.info już po raz kolejny przeprowadził badanie poziomu zadowolenia absolwentów uczelni z kierunku, który wybrali. W sondażu wzięło udział ponad 13 tys. osób. Na podstawie zebranych danych sporządzono ranking specjalności, które dają ludziom największą satysfakcję. Jakie studia zwyciężyły w zestawieniu? Komu przypadło niechlubne ostatnie miejsce?

Oto pełne zestawienie kierunków wraz z ocenami, które przyznano poszczególnym specjalnościom.

Ocena bardzo dobra

Okazuje się, że najbardziej zadowoleni z wyboru swojej ścieżki kształcenia są inżynierowie. To właśnie takie kierunki jak mechanika i budowa maszyn, informatyka oraz inżynieria materiałowa okazały się bezsprzecznymi liderami całego rankingu. Usatysfakcjonowane ze swoich studiów są również osoby, które ukończyły finanse i rachunkowości, budownictwo, architekturę i urbanistykę, geodezję i kartografię, stomatologię, elektrotechniki, inżynierię środowiska oraz kosmetologię.

Ocena dobra

Dobre noty, czyli oceny które mieszczą się nieco powyżej przeciętnego poziomu zadowolenia absolwentów uzyskały takie kierunki, jak matematyka, prawo, medycyna, wychowanie fizyczne, psychologia, ekonomia, praca socjalna, dietetyka oraz kierunki związane z transportem.

kot

Ocena dostateczna

Taką notę otrzymały przede wszystkim studia, których absolwenci wiążą swoją przyszłość ze szkolnictwem. Do grupy tej należą takie specjalności, jak historia i archeologia, fizyka, chemia, filologie obce, pedagogika. Podobnie m łodzi ludzie ocenili także dziennikarstwo, administrację, turystykę oraz stosunki międzynarodowe.

Ocena mierna

Z kierunków, które dostały oceny dopuszczające zadowolony jest zaledwie co drugi absolwent. Należą do nich przede wszystkim studia społeczne i humanistyczne. Można tutaj wymienić na przykład socjologię, politologię, filologię polską, kulturoznawstwo, gospodarkę przestrzenną oraz ochronę środowiska.

Ocena niedostateczna

Najniższą notę otrzymały studia, których ukończenie zawiodło większość absolwentów. Niechlubne ostatnie miejsca przypadły zatem biologii, europeistyce i technologii żywienia.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Najpierw ACTA (i inwigilacja w sieci), teraz NIK (i kontrola preferencji seksulanych) - koniec z prywatnością?

Urzędnicy państwowi będą mogli zadawać Ci najbardziej intymne pytania.

Kredyt "na dziadka", czyli jak wyłudzić trochę pieniędzy od staruszka i kupić coś NA RATY

W Polsce przybywa zadłużonych emerytów.

Komentarze (343)

Ocena: 5 / 5
Dunkel (Ocena: 5) 11.08.2016 16:07
Niestety, żadne nie gwarantują i nie am się co oszukiwać. Trzeba się skupiać na praktycznych umiejętnościach i na znajomości jezyków i to da nam dobrą przyszłość, jestem tego pewien. Jak przeglądam ogłoszenia o prace, to bez jezyków daleko nie zajdziemy. Są nawet portale z ogłoszeniami tylko dla osób znających jezyki obce - linguajob.pl - i uwierzcie mi, ofert w takich branżach jak np. IT, księgowość czy logistyka jest tam multum.
odpowiedz
nie idz na kognotywistyke (Ocena: 5) 07.04.2013 04:06
Wykładowcy beznadziejni! Nie przygotowani, gubią się, plączą, czasami niedouczeni,a sami wymagają dużo. Ciężko im zrobić jakąś poprawę. nikt nie dba o studenta i jego przyszłość. Jeśli masz wątpliwości- nie idź do wykładowcy/ opiekuna roku on i tak nic nie wie TU STUDENTA MA SIĘ W DUPIE. To z KOGNITYWISTYKĄ MA NIEWIELE WSPÓLNEGO. Nacisk na logikę,że aż trzeszczy. Jak nie masz drugiego kierunku to nie idź na to szkoda czasu. Po tym kierunku(szczególnie na umcs z takimi PSEUDO DOKTORAMI) nic nie osiągniesz
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.04.2012 21:27
Najlepiej jest iść na medycyne . Lekarze zarabiaja w ciul kasy. :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.02.2012 22:27
Dietetyka! tam wbijam ;d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.02.2012 00:30
A ja ide na anglistyke i mam w ...czterech literach opinie świetych inżynierów.Byłam na inżynierii biomedycznej,ale zrezygnowałam,bo nie bede robić czegoś co mnie nie interesuje.Nara
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo